Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 3 listopada 2018 23:25 wyświetleń: 396

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 4_listopada_2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

1.        Na modlitwę wypominkową za zmarłych zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Plan modlitwy znajdziemy na plakatach oraz na odwrocie kart wypominkowych.

2.        Listopadowy odpust zupełny za zmarłych /1 – 8 XI/ możemy uzyskać raz dziennie za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza /nasza katedra jest również nekropolią ponieważ znajdują się tu groby zmarłych/. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: A. Wzbudzić intencję jego otrzymania. B. Być w stanie łaski uświęcającej. C. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. D. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. E. Odnowić jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Chwała Ojcu… w intencjach polecanych prze Ojca Świętego.

3.        Katecheza dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się jutro, w poniedziałek 5 listopada, o godz. 19.00.

4.        Trwają w naszej katedrze katechezy dla dorosłych i młodzieży, które prowadzą katechiści wspólnoty neokatechumenalnej wraz z księżmi z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy we wtorek i w piątek o godz. 19.00.

5.        Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18.00 wraz z Mszą Świętą w intencji naszych nowennowych próśb i podziękowań.

6.        KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odprawianych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br.: o godz. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, podczas której nastąpi poświęcenie „Złotego Dzwonu Niepodległości” i nadanie mu imienia „Święty Jan Paweł II”. O godz. 19.00 zostanie wykonane w katedrze Oratorium słowno-muzyczne z udziałem szczecińskich chórów pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke”.

7.        Wspomniany w komunikacie kurialnym „Złoty Dzwon Niepodległości”, zamówiony przez naszą wspólnotę katedralną dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża, czeka na swoich dobrodziejów. Każdy może włączyć się w jego fundację swoim darem serca.

8.        Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry i na „Złoty Dzwon Niepodległości”, serdecznie dziękujemy oraz zapewniamy o naszej stałej pamięci w modlitwie.

9.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym katedralnym zespołem duszpasterskim życzę, byśmy przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy Maryi i Wszystkich Świętych, zawsze nosili w swoich sercach głębokie pragnienie świętości czyli Miłości, którą jest Bóg w nas.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-11-03 23:25
Wszystkich rekordów: