Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 12 maja 11:16 wyświetleń: 488

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 12 maja 2019 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy, gorliwych i świadomie zdążających do źródła świętości – Chrystusa Paschalnego – kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe oraz liczne powołania wyraźmy poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 i osobistą modlitwę.

  2. Jutro, 13 maja, rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. Są one odpowiedzią na wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Na nabożeństwa fatimskie z procesją (każdego 13. dnia miesiąca, od maja do października) zaprasza parafia św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy. Początek nabożeństw o godz. 18.00.

  3. Jerycho różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową, zaprasza we wtorek 14 maja od godz. 18.00.

  4. Ks. Maciej Wagner obchodzi we wtorek, 14 maja, swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Wikariuszu. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w Jego intencji.

  5. Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę o 17.30.

  6. Wielkie BÓG  ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne.

  7. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzę, byśmy, jako Kościół XXI w. z wiarą oraz pokorą serca, przyjmowali pasterską troskę Jezusa, Zmartwychwstałego Pana, i nieśli Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść.

 

Komunikaty Kurii Biskupiej:

1*Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, w dniu swego patrona św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w czwartek 16 maja br., będzie przewodniczył Mszy Świętej w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym, o godz. 10.00. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tej uroczystości i wspólnej modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta. Po Mszy Świętej Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza na spotkanie i poczęstunek w refektarzu seminaryjnym.

2*Na Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie zapraszamy w sobotę, 18 maja br.,. Możliwy wyjazd autokarem ze Szczecina. Zgłoszenia - tel. 501 312 022. Zbiórka - Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, godz. 8.00. Koszt - 30.00 zł.

3*Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Trzeźwości z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, wyruszy 25 maja 2019 roku. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00. Informacje - tel. 535 362 411 lub www.trzezwosc.szczecin.pl.

4*Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu z bratem Elia, współczesnym włoskim mistykiem - stygmatykiem, które w naszej Archidiecezji odbędzie się 29 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie. Brat Elia będzie uczestniczył we Mszy Świętej o godz. 18.00. Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 19.30 w auli Szkół Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124  w Szczecinie.

5*Rekolekcje „Matka-Córka, Córka-Matka” dla dorosłych kobiet, które chcą przyjrzeć się relacji pomiędzy matką i córką odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca br. w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym przy ul. Nadmorskiej w Mrzeżynie. Koszt rekolekcji wynosi 240 zł. Kontakt pod nr. tel. 601 589 128.

6*Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca br. Do udziału w Forum są zaproszeni wszyscy. Zapisy uczestników - na stronie www.lewjudy.org.

7*Ewangelizacja "Misja na 1000 placach", odbywa się w soboty i niedziele, od 4 maja do 2 czerwca br. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

 

Do wieczności w tym tygodniu odeszli: śp. Zofia Chełpińska, Józef Kubiszyn, Ryszard Ziółek, Marian Reinhard, Stanisław Piszczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik - proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-05-12 11:16
Wszystkich rekordów: