Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 2 grudnia 2018 16:39 wyświetleń: 486

I NIEDZIELA ADWENTU, 2_grudnia_2018 r.


 


  1. Tą niedzielą wchodzimy w Adwent rozpoczynając nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” pogłębiając duchową świadomość Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do wspólnego adwentowego czuwania. Poranną modlitwę brewiarzową o godz. 6.00 będziemy rozpoczynać dni powszednie Adwentu. Po Jutrzni zapraszamy na Roraty. Nazwa tej Mszy Świętej ku czci Matki Bożej pochodzi od łacińskich słów „Rorate cæli desuper” („Spuśćcie rosę niebiosa”). Roraty w katedrze dla dzieci, młodzieży i dorosłych odprawiane będą w dni powszednie adwentu o godz. 6.30. Na Eucharystię roratnią przynosimy świece bądź lampiony by uroczyście uczestniczyć w procesji na wejście. Po liturgii zapraszamy do starej kanonii na agapę – adwentowe śniadanie. Dziękujemy szczecińskim Piekarzom za dobroć serca w postaci słodkich drożdżówek.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca oraz sobota po pierwszym czwartku i piątku. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu sprawujemy o godz. 6.30, 12.00 oraz 18.00. Zapraszamy zwłaszcza na Eucharystię o 12.00 w Godzinie Łaski. Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Kto nie ma możliwości udać się do kościoła, może modlić się w domu. Warto przy tym jednak pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej.
  4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą, II Niedzielę Adwentu. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Zbigniew Woźniak.
  5. 5.   Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na regotyzację ściany północnej katedry i „Dzwon Niepodległości” – BÓG ZAPŁAĆ. Szczególnie dziękujemy za hojność serc na rzecz ubogich. Są jeszcze do zabrania papierowe torby, tzw. „Tytki Charytatywne”, które po wypełnieniu przynosimy do zakrystii lub Sekretariatu Katedry. Wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej chcemy konkretnie pomóc osobom biednym naszego miasta. Po raz czwarty nasza parafia przygotowuje Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych mieszkańców Szczecina. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 24 grudnia, o godz. 12.00, w specjalnym namiocie, który ustawimy przy katedrze. Jako uczennice i uczniowie Jezusa obdarowaliśmy w zeszłym roku posiłkiem wigilijnym i paczkami świątecznymi prawie pięćset osób. W tym roku przygotowujemy się na sześćset. Część produktów na stół wigilijny sponsoruje sklep Selgros. My również możemy przez ten miesiąc przynosić produkty do paczek. Mogą to być: kilogramowe torebki cukru, półlitrowe butelki wody mineralnej, konserwy, czekolady itp. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  6. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę adwentowego przebudzenia, czuwania i stałej gotowości na przyjście Pana.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: Zapraszamy wszystkich do modlitwy i oddania czci relikwiom Św. Ojca Pio (habit, rękawica i bandaż okrywający ranę serca), których peregrynacja odbędzie się w ramach Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia jego śmierci. Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia br., w godz. od 15.00 do 23.00”.  
Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga skierował do pracy duszpasterskiej w naszej katedralnej wspólnocie ks. Jana Prątnickiego, w charakterze pomocy duszpasterskiej. Witając ks. Jana pamiętajmy o nim w codziennej modlitwie.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: śp. Jana Korkuć, śp. Elżbietę Sosłowską oraz śp. Stanisława Czepita. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

W tym tygodniu patronujĄ nam: 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter; 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica oraz św. Jan Damasceński, prezbiter i Doktor Kościoła; 6 XII – św. Mikołaj, biskup; 7 XII – św. Ambroży, biskup, Doktor Kościoła.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-12-02 16:39
Wszystkich rekordów: