Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 września 08:00 wyświetleń: 5561

XXV NIEDZIELA ROKU – 13 PAŹDZIERNIKA 2019 R.


⦁ Zachęcamy serdecznie by dziś wychodząc ze świątyni wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to organizacja która poprzez formację i stypendia pomaga młodzieży z ubogich rodzin i miejscowości.

⦁ Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Różaniec odmawiamy
w naszej parafii każdego dnia października o godz. 17.3o. Szczególnie prosimy na różaniec wraz
z rodzicami przybywały dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy w swoim życiu Pana Jezusa w Komunii Świętej.

⦁ W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się dobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową prowadzona przez wspólnotę Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

⦁ Siostra Monika zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego. Czytanie i rozważanie Słowa Bożego odbywa się
w piątki o godz. 19.oo w salkach na Nowej Kanonii.

⦁ W następną niedzielę ofiary złożone na tacę tzw. Świętopietrze, przeznaczone będą na działalność dobroczynną, ewangelizacyjną i misyjną Stolicy Apostolskiej.

⦁ Wychodząc ze świątyni można zabierać ze sobą karty wspominkowe. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Karty wspominkowe wyłożone są na komodzie blisko zakrystii.

⦁ Uprzejmie pragniemy poinformować naszych Parafian, że w naszej wspólnocie parafialnej podejmują ewangelizacje domową członkowie neokatechumenatu (zazwyczaj w czwartki). Można ich spotkać pukających do naszych mieszkań celem złożenia własnego świadectwa wiary i dzielenia się Dobra Nowiną, szczególnie z tymi, którzy o niej zapomnieli lub jej nie słyszeli. Prosimy o otwartość i życzliwość względem tych osób.

⦁ Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia! A wszystkim Parafianom
i Gościom odwiedzającym naszą świątynię życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:
⦁ Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona w niedzielę, 13 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

⦁ W dziesiątą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego zapraszamy na Msze Święte, które zostaną odprawione w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w dniu rocznicy, 16 października, o godz. 18.00 oraz w niedzielę, 20 października, o godz. 12.00 z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków - rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.

⦁ Uprzejmie informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wojciecha Pluskota, dawnego wikariusza naszej parafii, będą miały następujący przebieg:
Środa, 16 października 2019 r., w kościele parafialnym w Brwicach:
- od godz. 17:00 czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. ks. Wojciecha;
- godz. 18:00 Msza święta żałobna;
- po Mszy świętej pożegnanie i przewiezienie ciała do Golenic.
Czwartek 17 października 2019 r., w kościele parafialnym w Golenicach:
- od godz. 10:00 czuwanie modlitewne przy trumnie - różaniec;
- godz. 10:30 liturgia godzin za zmarłych;
- godz. 11:00 Msza święta pogrzebowa;
- po Mszy świętej złożenie ciała śp. ks. Wojciecha Pluskota na Cmentarzu Komunalnym w Golenicach.
 
Polecajmy śp. Księdza Wojciecha Pluskota Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

utworzono : 2019-09-14 08:00
Wszystkich rekordów: