Katedra Live

PROJEKT

Rok 2018

Rok 2018 12 sierpnia 2018 23:42 wyświetleń: 447

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 12_sierpnia_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 1* Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), wtorek 14 VIII – polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz; 2* Św. Jacek (ok. 1200-1258), piątek 17 VIII – jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

1.        XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny SACRUM NON PROFANUM poświęcony w tym roku twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, który w dniach od 9 do 18 sierpnia odbywa się Berlinie, Szczecinie i Trzęsaczu, zaprasza do naszej katedry jutro, 13 sierpnia, na godz. 20.00. Jutro ostatnia Msza Święta w katedrze wraz z ceremonią ślubną zostanie odprawiona o godz. 15.00. Z racji festiwalowych nie będzie wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.

2.        Jerycho różańcowe, czyli całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową, rozpocznie się we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.

3.        Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić w najbliższą środę, 15 sierpnia. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym aby każdy w tym dniu mógł uczestniczyć w Eucharystii. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

4.        Rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku – „Cud nad Wisłą”, wspominamy 15 sierpnia. W tym dniu modlimy się za Wojsko Polskie oraz rodziny wojskowe w dniu ich święta.

5.        Ks. Bartka oraz s. Ewelinę i s. Monikę, którzy kończą posługę duszpasterską w naszej katedrze i przechodzą do innych zadań zleconych przez kościelnych przełożonych, pożegnamy uroczyście w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, na Mszy Świętej o godz. 18.00.

6.        Trwa w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, o godz. 20.00.

7.        Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Program polega na wypełnieniu tornistra przyborami szkolnymi. W tym roku realizację programu kierujemy do najuboższych dzieci i wielodzietnych rodzin oraz do ubogich dzieci z Białorusi, Litwy i Kuby. Tornistry są do odebrania w zakrystii.

8.        Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry – serdecznie dziękujemy i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

9.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy wpatrując się w Maryję Wniebowziętą pielęgnowali w naszych sercach pragnienie nieba, które już tu na ziemi urzeczywistnia się poprzez naszą osobistą więź z Jezusem.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ: 1. Zapraszamy do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą. 2. Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. 3. Zapraszamy do wysłuchania „Oratorium” w wykonaniu Chóru Filharmonii Dziecięcej Siedmiogrodu z Rumunii, które odbędzie się 22 sierpnia br., w Święto Matki Bożej Królowej, o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym w Szczecinie. „Filharmonia dziecięca” jest zespołem powstałym 30 lat temu w siedmiogrodzkim mieście Szentegyháza (czyt. Sentehaza), jej członkami są uzdolnieni muzycznie uczniowie szkół podstawowych i średnich. W programie wieczoru zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie będą wykonane utwory maryjne i inne. Oratorium to włącza się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Uroczysty koncert zapraszają Pani dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce i Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Wstęp na koncert jest wolny. 4. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
śp. Krystynę JASZCZERSKĄ oraz śp. Zbigniewa POPOWICZA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-08-12 23:42
Wszystkich rekordów: