Katedra Live

PROJEKT

Rok 2018

Rok 2018 27 stycznia 2018 20:49 wyświetleń: 590

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 stycznia 2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: we środę, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich; w piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 lutego, dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Modlić się też będziemy o odwagę dla tych, których Jezus powołuje.
 2. W pierwszy piątek miesiąca, 2 lutego, pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej /7.00, 12.00 i 18.00/ pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lutego, w ramach nabożeństwa fatimskiego pierwszych pięciu sobót miesiąca, gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi: Różaniec – godz. 17.30; Msza Święta – godz. 18.00; Medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem – po Mszy Świętej. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
 4. Okazja do spowiedzi – podczas wszystkich nabożeństw niedzieli i dni powszednich. W każdą niedzielę spowiadamy również podczas adoracji Najświętszego od 20.00 do zakończenia ostatniej niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej w Szczecinie, która rozpoczyna się o 21.00. W dni powszednie tygodnia dodatkowo spowiadamy od godz. 17.00. 
 5. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 6. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę wielkiej wiary w moc słowa Jezusa oraz stałej postawy zasłuchania w Jego słowo.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

 1. „Dnia 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ponieważ w tym roku dzień 2 lutego jest to pierwszy piątek miesiąca, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, w czwartek, 1 lutego, na uroczystą Mszę Świętą, której będzie przewodniczył w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 16.00.         
  Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego.     
  Natomiast w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, będziemy dziękować Bogu Ojcu za dar życia konsekrowanego we wspólnotach parafialnych. Zachęcamy, aby osoby konsekrowane w tym dniu, po Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wobec zgromadzonych na modlitwie parafian, odnowiły swoje śluby i przyrzeczenia. Niech ten dzień stanie się okazją do świętowania w gronie osób, wśród których konsekrowani żyją i posługują”.
 2. „Uprzejmie informujemy, że w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy 3A w Szczecinie, jest eksponowana wystawa pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”. Składa się ona z 48 obrazów ukoronowanych przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy do nawiedzenia Bazyliki i zwiedzenia wystawy”.

W tym tygodniu do wieczności odeszły z naszej wspólnoty: śp. Czesława SKRZECZ oraz śp. Teresa WINCZA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-01-27 20:49
Wszystkich rekordów: