Katedra Live

PROJEKT

Rok 2018

Rok 2018 20 stycznia 2018 22:50 wyświetleń: 478

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 Stycznia 2018 r.


 


 

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej katedralnej parafii duszpasterską wizytę kolędową. Dziękujemy za otwarte serca, życzliwość i zaufanie.
 2. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlić się będziemy jutro, tradycyjnie w 22-gi dzień miesiąca. Natomiast w każdą środę wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Zapraszamy więc w poniedziałek i środę do katedry na godz. 18.00.
  Wieczorne Msze Święte w te dni są sprawowane w intencji naszych próśb i podziękowań.
 3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa z Księgi Wyjścia (15,6): „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.      
  Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:   
  1) Czwartek, 18.01, godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8;        
  2) Piątek, 19.01, godz. 18.30 - Bazylika pw. św. J. Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a;     
  3) Sobota, 20.01, godz. 19.00 - Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul Świętego Ducha 9;      
  4) Niedziela, 21.01, godz. 19.00 - Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28;     
  5) Poniedziałek, 22.01, godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła;           
  6) Wtorek, 23.01, godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1;         
  7) Środa, 24.01, godz. 18.00 - Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b; 
  8) Czwartek, 25.01, godz. 19.00 - nasza Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła,     ul. św. Jakuba Apostoła 1 – uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza      Arcybiskupa, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.          
      
  Na to spotkanie zapraszamy wszystkich parafian oraz grupy i wspólnoty przykatedralne.

 4. XXXVI Misterium Kolędowe CHAPS zaprasza do katedry w sobotę, 27 stycznia br. o godz. 19.30. Szczegóły dotyczące wykonawców oraz programu znajdziemy na plakatach.
 5. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne oraz składane z okazji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 6. Dla wyjeżdżających na ferie oraz odpoczywającym w Szczecinie życzymy błogosławionego czasu zimowych wakacji, szczęśliwego odpoczynku oraz bezpiecznego powrotu do domów.
 7. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, byśmy z wdzięcznością przyjęli dzisiejsze słowa Jezusa „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże” jako wypowiedziane po raz kolejny wprost do nas. Czas zbawienia już się wypełnił. Jezus osobiście przyszedł do nas. Dla nas cierpiał, umarł na krzyżu i zmartwychwstał. Zesłał Kościołowi Ducha Świętego. Ze swej strony uczynił wszystko. Życzę, byśmy ze swej strony obficie korzystali ze wszystkich owoców odkupienia.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

  Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem. Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br. W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia. Patronat nad projektem objął J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a patronat medialny: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.

Przybory szkolne dla dzieci z kenii możemy przynosić do jutra.

W tym tygodniu do wieczności odszedł z naszej wspólnoty: Śp. Leszek STACHOWIAK.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-01-20 22:50
Wszystkich rekordów: