Rok 2018 14 stycznia 2018 00:22 wyświetleń: 419

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 Stycznia 2018 r.


 

 


 1. Jerycho różańcowe zaprasza dziś, 14 stycznia, do całodobowej medytacji różańcowej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwę rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00.
 2. Jutro w naszej parafii kończymy kolędę. Jeśli z jakiejś przyczyny wizyta duszpasterska nie doszła do skutku lub nie może odbyć się w ustalonym terminie, możemy umówić dodatkowy termin duszpasterskiej wizyty kolędowej.
 3. Matkę Bożą Nieustającej Pomocy prosimy o wstawiennictwo co tydzień, w każdą środę, o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna w tym dniu sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 4. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce  obchodzić będziemy w najbliższą środę.  
 5. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczniemy w najbliższy czwartek, 18 stycznia br. Hasłem tego tygodnia będą słowa z Księgi Wyjścia (15,6): „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
  Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:   
  1) Czwartek, 18.01, godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8;        
  2) Piątek, 19.01, godz. 18.30 - Bazylika pw. św. J. Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a;     
  3) Sobota, 20.01, godz. 19.00 - Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul Świętego Ducha 9;      
  4) Niedziela, 21.01, godz. 19.00 - Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28;     
  5) Poniedziałek, 22.01, godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła;           
  6) Wtorek, 23.01, godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1;         
  7) Środa, 24.01, godz. 18.00 - Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b; 
  8) Czwartek, 25.01, godz. 19.00 - Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła,         
       ul. św. Jakuba Apostoła 1 – uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa,      stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne oraz składane z okazji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 7. 7.   Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę wielkodusznego zaangażowania serca w podążaniu za Chrystusem na wzór pierwszych uczniów oraz św. Stanisława Kostki, patrona tego roku.   
  Dla wyjeżdżających na ferie oraz odpoczywającym w Szczecinie życzymy błogosławionego czasu ferii zimowych, szczęśliwego odpoczynku oraz bezpiecznego powrotu do domów.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

  Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Mszę Świętą w 25. rocznicę katastrofy promu MF Jan Heweliusz, w której zginęło 55 osób. Liturgia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 18.00, w kościele „Morskim” pw. św. Jana Ewangelisty (Księża Pallotyni), przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

  Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem. Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br. W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia. Patronat nad projektem objął J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a patronat medialny: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.

W tym tygodniu do wieczności odszedł z naszej wspólnoty: śp. Jerzy Borowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-01-14 00:22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: