Rok 2017 19 listopada 2017 13:09 wyświetleń: 468

XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017 r.


 


W tym tygodniu patronują nam:

 

 1. Dziś obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Torby Miłosierdzia, na których znajdziemy wszelkie związane z tym dziełem informacje, możemy odebrać w zakrystii.
 2. Nowenną przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata modlimy się codziennie po wieczornej Eucharystii.
 3. Na modlitwę wypominkowa zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 26 listopada, o godz. 12.00.  
 4. Na Katechezy Neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00. Możemy włączyć się w te katechezy w każdym etapie ich trwania.
 5. Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II modlić się będziemy w najbliższą środę o godz. 18.00.
 6. Wspólnota Żywego Różańca – zapraszamy na dodatkowe spotkanie w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich obchodzi w tym tygodniu wspomnienie swojej patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wszystkich kolejarzy, kolejarskie rodziny oraz sympatyków zapraszamy na Mszę Świętą w najbliższą sobotę o godz. 18.00.
 8. Katedralny chór LUTNIA obchodzi w tym roku 61. rocznicę powstania. Na Mszę Świętą jubileuszową zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 9. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane z okazji modlitwy wypominkowej oraz na seminarium duchowne – BÓG ZAPŁAĆ.
 10. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę bezgranicznego zaufania bezinteresownej miłości Pana Boga, który kochając nas, zaprasza do niesienia Jego miłości najuboższym tego świata.   
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, które w dniach od 16 do 27 listopada br. stanie się stacją modlitewną na drodze ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju”, w jego pielgrzymce do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny – Matki Słowa Bożego w Kibeho w Rwandzie.
 2. W dniu 24 listopada br. przypada 15. rocznica sakry biskupiej naszego Metropolity - Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W naszej modlitwie pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie.
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 
utworzono : 2017-11-19 13:09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: