Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 5 listopada 2017 00:05 wyświetleń: 582

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.11.2017 r.


 

 


Mimo że prorok Malachiasz działał na blisko 470 lat przed Chrystusem, to jego zarzuty
i upomnienia wprost wpisują się w naukę samego Zbawiciela, wskazującego na jedność
z Bogiem, który jest Ojcem wszystkich. Dlaczego więc człowiek nadal nie przyjmuje podstawowej prawdy, że „stworzył nas jeden Bóg”? Dlaczego wciąż zbacza z drogi Bożych praw i dostosowuje naukę objawioną do swoich upodobań? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze Boże zawarte przez naszych przodków?

Pewną drogę do odpowiedzi na te pytania odnajdujemy w Psalmie 131:

„Złóż nadzieję w Panu”.      /abp Wacław Depo/

 

 1. Liturgia tygodnia:. *W czwartek, 9 listopada, rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto, *W piątek , 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,*W sobotę, 11 listopada, św. Marcina z Tours, biskupa; 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
 2. Katedralna modlitwa za zmarłych: Za zmarłych, którzy odeszli od nas w ostatnim roku modlimy się we wszystkie niedziele listopada przed każdą Mszą Świętą. W dni powszednie, do końca listopada, nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Na kartach wypominkowych, obok imion zmarłych, w zaznaczonym miejscu wpisujemy adres zamieszkania osoby proszącej o taką modlitwę. Plan modlitwy za zmarłych znajdziemy na odwrocie karty wypominkowej oraz na plakatach.
 3. Odpusty zupełny za zmarłych możemy uzyskać do 8 listopada za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie Ojcze naszWierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach polecanych prze Ojca Świętego”. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
 4. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę
  o godz. 18.00.
 5. Na Katechezy Neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych zapraszamy we wtorki i piątki. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 i trwają ok. 60 min.
 6. Rozpoczęły się zapisy elektroniczne na wyjazd ze Szczecina na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Bazylei. Zgłoszenia w zakrystii lub poprzez internet (www.zapisy.ichtis.info). Termin Wyjazdu: 27 grudnia – 2 stycznia. Koszt 350 zł plus 60 euro.
 7. Zachęcamy do włączenia się w formację proponowaną przez wspólnoty oraz grupy duszpasterskie naszej parafii. Informacje na plakatach.
 8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, za wsparcie duchowe i materialne, za zeszłotygodniową modlitwę i pomoc dla Meksyku doświadczonego trzęsieniem ziemi  – BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzymy byśmy każdego dnia pozwalali, aby Jezus był naszym Mistrzem. Tylko On prowadzi do poznania Miłosiernego Ojca.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej, 11 listopada o godz. 9.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. O godz. 11.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.” 

W związku z wyżej wymienionymi uroczystościami, w tę sobotę nie będzie Mszy Świętej w katedrze
o godz. 12.00.

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-11-05 00:05
Wszystkich rekordów: