Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 29 października 2017 16:29 wyświetleń: 615

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10. 2017 r.


  1. W środę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć Bogu poprzez tych, którzy już osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie, a nam, pielgrzymującym na ziemi, wskazuje drogę, która naszych braci i siostry zaprowadziła do domu Ojca.           
  Plan Mszy Świętych:      
              Katedra
  – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00;          
              Cmentarz Centralny – 9.00, 12.00 i 15.00;  
              Cmentarz Nowy przy ul. Bronowickiej – 15.00.      
  Procesja za zmarłych:    
              Cmentarz Centralny – po Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00.
 2. W czwartek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności i poprzez pokutę oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Aby im przyjść z pomocą, Kościół pielgrzymujący na ziemi zanosi do Boga modlitwy i odpusty, a przede wszystkim zbawczą Ofiarę Chrystusa uobecnianą we Mszy Świętej. Plan Mszy Świętych:      
              Katedra
  – 7.00, 12.00 /Ks. Abp Andrzej/, 18.00 /Ks. Bp Henryk/ z procesją za zmarłych;           
              Cmentarz Centralny przy grobowcu kapłańskim – 15.00 /Ks. Bp Henryk/.
 3. Katedralna modlitwa za zmarłych:   
              Za zmarłych, którzy odeszli od nas w ostatnim roku
  – 2 listopada oraz we wszystkie niedziele listopada - wypominki przed każdą Mszą Świętą;       
              Za wszystkich naszych bliskich zmarłych – od 3 do 30 listopada - godz. 17.30.   
  Na kartach wypominkowych, obok imion zmarłych, w zaznaczonym miejscu wpisujemy adres zamieszkania osoby proszącej o taką modlitwę. W poszczególne dni tygodnia modlić się będziemy za zmarłych, polecanych przez parafian ze wskazanych ulic. Plan listopadowej modlitwy za zmarłych znajdziemy na odwrocie karty wypominkowej oraz na plakatach.
 4. Odpusty za zmarłych: „Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach polecanych prze Ojca Świętego”.
 5. Pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Spowiedź święta – przed i podczas wszystkich nabożeństw; Wizyta u chorych – w sobotę rano; Spotkanie formacyjno-modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca w ramach pierwszej soboty miesiąca – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Biuro Parafialne nieczynne od 31 października do 3 listopada. W wyjątkowych sprawach prosimy o kontakt z Sekretariatem Katedralnym.
 7. Na Katechezy Neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych zapraszamy we wtorki i piątki. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 i trwają ok. 60 min.
 8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ. Dziś wspieramy składką do puszek ofiary tragedii w Meksyku.
 9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę bezgranicznego zaufania Bogu na wzór świętych.   
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KSIĘDZA ARCYBISKUPA:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w Procesji ze świętymi, która we wtorek, 31 października, o godz. 19.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych oraz świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia Mszy Świętej będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu”.

W MINIONYM TYGODNIU WDESZLI DO WIECZNOŚCI: Śp. Barbara Dopierała-Skórka, Maria Klich, Kunegunda Dyś-Niedźwiecka, Kazimierz Klich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-10-29 16:29
Wszystkich rekordów: