Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 14 października 2017 21:19 wyświetleń: 596

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017r.


 


 

W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: •Jutro, w poniedziałek 16 października – św. Jadwiga Śląska (+1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia. Jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku przez Polaków i Niemców. •We wtorek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup, męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty. W czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; •W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień naszych modlitw za Pracowników Służby Zdrowia; •W piątek, 20 października – św. Jan Kanty (+1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia; •W sobotę, 21 października – bł. Jakub Strzemię (+1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

 

  1. W poniedziałek, 16 października br., przypada ósma rocznica śmierci śp. Księdza Abp. Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego. Z tej okazji zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 12.00 do naszej Bazyliki Archikatedralnej. Eucharystii, z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków, rodzinnej miejscowości śp. Ks. Arcybiskupa, Ks. Karola Kaczora, proboszcza parafii w Skokach, będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.
  2. W kaplicy maryjnej trwa od wczoraj Jerycho Różańcowe /całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z medytacjami różańcowymi/. Zakończenie dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. Na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy dziś, po Mszy Świętej o godz. 21.00 /ok. 30 minut/ z udziałem młodzieżowego zespołu SYMFONEO.
  4. Nocne czuwanie modlitewne młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbędzie się w naszej katedrze w piątek, 20 października. Początek – godz. 21.00. O północy, z piątku na sobotę, zostanie odprawiona Msza Święta. Zakończenie w sobotę nad ranem ok. godz. 4.00. Serdecznie zapraszamy. 
  5. NABOŻEŃSTWA I POSŁUGA SAKRAMENTALNA: Msze Święte niedzielne – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00; niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00; Msze Święte w tygodniu – 7.00, 12.00 i 18.00; Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o godz. 17.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środy, godz. 18.00 z Mszą Świętą w intencji złożonych próśb i podziękowań; Sakrament Pojednania – przed oraz podczas wszystkich katedralnych nabożeństw.
  6. wspólnotY PRZYparafialnE: Grupa Modlitewna Taizé – poniedziałek, godz. 19.00 /zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym oraz modlitwę uwielbienia śpiewem/; Wspólnota Żywego Różańca – spotkanie w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej w starej kanonii /film/; Oaza Młodzieżowa – spotkania w piątki o godz. 19.00; Legion Maryi – Msza Święta wieczorna w piątki i spotkanie w starej kanonii; kandydaci do Służby Liturgicznej Ołtarza – sobota, godz. 10.30 /zakrystia/; Ośrodek Katechumenalny, Neokatechumenat, Rycerze Kolumba – spotkania formacyjne wg. własnego planu.
  7. Szkoła Biblijna zaprasza dorosłą młodzież i dorosłych: miejsce spotkań – nasza katedra; początek – sobota 21 października br.; zapisy – w zakrystii; szczegóły – na plakacie.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary złożone tydzień temu na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz tworzenie katedralnej wspólnoty modlitwy – BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, byśmy poprzez stałe zaproszenie na Eucharystię, które Pan do nas kieruje, odkrywali, że jesteśmy dla Niego kimś niezwykle wyjątkowym, i że Jemu zawsze na nas zależy. 


 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


KOMUNIKAT KSIĘDZA ARCYBISKUPA:  „Z radością pragnę poinformować, że dla upamiętnienia Roku Wielkich Jubileuszy Maryjnych, a w sposób szczególny 100. Rocznicy Objawień Maryi w Fatimie, ufundowana została wotywna Figura Matki Bożej Fatimskiej na kamiennej kolumnie przy siedzibie Kurii Metropolitalnej. Niniejszym pragnę serdecznie zaprosić czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawicieli instytucji kościelnych, nauczycieli i uczniów szkół katolickich oraz wszystkich umiłowanych wiernych naszej Archidiecezji na uroczyste poświęcenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, które odbędzie się dnia 18 października br., o godz. 10.00. Na cokole kolumny zostały wypisane słowa: Fatimska Królowo Świata – módl się za nami. Wotum kapłanów i wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na 100. Rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej 1917 - 2017. Uroczystość będzie przebiegać według następującego porządku: godz. 10.00 – Msza Święta koncelebrowana w kościele seminaryjnym; ok. godz. 11.30 – uroczyste poświęcenie Figury”.

KOMUNIKAT CARITAS ARCHIDIECEZJI: „Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji, w niedzielę 29 października br., będziemy modlić się za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych”.

 

Do wieczności odszeszli: śp. ks. bp Wacław Świerzawski - założyciel Wspólnoty Sióstr Jadwiżanek, śp. o. Bronisław Mokrzycki SJ - założyciel Wspólnoty Sióstr Zawiarzanek, śp. Jadwiga Kobuszewska, śp. Elżbieta Chojnacka, śp. Ewa Maria Przybysz – wieczny odpoczynek …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-10-14 21:19
Wszystkich rekordów: