Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 7 października 2017 23:49 wyświetleń: 439

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08/10/2017r.


 

 


 

W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: W poniedziałek, 9 październikabł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV, pierwszy historyk Polski. Dziełem jego życia są Kroniki Polskie, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; w piątek, 13 październikabł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych.

  1. Dziś w całej Polsce obchodzony XVII Dzień Papieski, który jest dla nas zaproszeniem do modlitwy w intencji młodego pokolenia Polaków, by kształtowało swoje wewnętrzne postawy na świadectwie życia i nauczaniu św. Jana Pawła II. Ofiarami do puszek wspieramy dziś edukację ubogiej młodzieży.
  2. NABOŻEŃSTWA I POSŁUGA SAKRAMENTALNA: Msze Święte niedzielne – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00; niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00; Msze Święte w tygodniu – 7.00, 12.00 i 18.00; Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o godz. 17.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa, godz. 18.00;  modlitwa za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza – czwartek, godz. 18.00 /zawsze II czwartek miesiąca/.  W te dni wieczorną Eucharystię sprawujemy w intencji naszych próśb i podziękowań; Jerycho Różańcowe  /całodobowy różaniec przed Najświętszym Sakramentem/ – początek w najbliższą sobotę, 14 października, na Mszy Świętej o godz. 18.00; Sakrament Pojednania – przed oraz podczas wszystkich katedralnych nabożeństw.
  3. O nauczycielach, wychowawcach i katechetach pamiętajmy w modlitwie, w Dzień Edukacji Narodowej, w sobotę 14 października, wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich trud formacyjny młodych.
  4. Na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 21.00 /ok. 30 minut/ z udziałem młodzieżowego zespołu SYMFONEO.
  5. Spotkania grup i wspólnot parafialnych: Grupa Modlitewna Taizé zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym oraz modlitwę uwielbienia śpiewem – poniedziałki, godz. 19.00; Oaza Młodzieżowa – zaprasza w piątki, godz. 19.00; Legion Maryi – spotkania piątkowe rozpoczynają się na Mszy Świętej wieczornej; kandydaci do Służby Liturgicznej Ołtarza – zbiórka w sobotę, godz. 10.30, w zakrystii; Neokatechumenat i Rycerze Kolumba – spotkania formacyjne wg. własnego planu.
  6. Parafialny wyjazd z ks. Bartkiem do Reptowa pod Stargardem dla dzieci i rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października. W planie: ognisko, podchody, integracja z dziećmi z Reptowa, Msza Święta; koszt 12 zł.; zapisy i informacje w zakrystii.
  7. Szkoła Biblijna zaprasza dorosłą młodzież i dorosłych: miejsce spotkań – nasza katedra; początek – sobota 21 października br.; zapisy – w zakrystii; szczegóły – na plakacie.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne oraz tworzenie katedralnej wspólnoty modlitwy – BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, byśmy każdego dnia, wsłuchani w dzisiejsze słowa Jezusa, odkrywali w sobie bogactwo winnicy Pana, o którą On nigdy nie przestaje się troszczyć. 

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:     
1. „Zapraszamy wszystkich wiernych, Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego, delegacje dekanatów, wspólnoty i ruchy kościelne, a szczególnie wszystkich modlących się na różańcu – członków Żywego Różańca i Nieustającego Różańca – do udziału w Diecezjalnym Zakończeniu Roku Maryjnego. Uroczystość ta odbędzie się w piątek, 13 października br. – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 19.00. Mszy Świętej z procesją fatimską przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.”          
2. „Z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich oraz Roku Maryjnego odbędzie się koncert pt. NADZIEJA w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie, dnia 14 października br. o godz. 20.00. Wykonawcami koncertu będą: Józef Skrzek – założyciel legendarnego zespołu SBB, Klaudiusz Jania – organy, Elżbieta Skrzek – śpiew oraz Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego, obchodzący w tym roku Jubileusz 10-lecia istnienia. Patronat Honorowy nad koncertem objął Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński”.
3. „W poniedziałek, 16 października br., przypada ósma rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 15 października br., o godz. 12.00 z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków - rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa”.

 

Wczoraj do wieczności odszedł ks. bp Wacław Świerzawski, założyciel Wspólnoty Sióstr Jadwiżanek – wieczny odpoczynek …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2017-10-07 23:49
Wszystkich rekordów: