Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 1 października 2017 22:18 wyświetleń: 451

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 01 października 2017 r.


 

 


 

 1. Liturgia tygodnia: *Jutro, 2. października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  *W środę, 4. października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; *W czwartek,
  5. października, wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  ; *W sobotę,
  7. października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. Rozpoczął się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 modlimy się o Boże błogosławieństwo dla ks. Michała, wikariusza naszej parafii oraz p. Michała Woźniaka, organisty, z okazji imienin.
 4. We wtorek Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczyna się kolejny rok formacji
  w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym prowadzonym przez s. Jadwiżanki. Ośrodek przygotowuje dorosłe osoby do przyjęcia Sakramentu Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Zapraszamy dorosłych, którzy tych sakramentów jeszcze nie otrzymali.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 10.30. Przygotowanie do  Sakramentu Bierzmowanie dla uczniów kl. VII szkół podstawowych, kl. II i III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich rozpoczyna się
  5. października, w czwartek, Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów wraz z rodzicami. Zapraszamy.
 6. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00 Nowenną oraz podczas Mszy Świętej.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W pierwszą sobotę księża odwiedzą chorych w domach przynosząc im Eucharystię. Osoby potrzebujące takiej posługi można zgłaszać w zakrystii.
 8. 8.  Za tydzień, w niedzielę 8. października, w całej Polsce będzie obchodzony XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Będzie to okazja do wsparcia uzdolnionej młodzieży
  i studentów pochodzących z ubogich środowisk.
 9. W sobotę, 7 października, w całej Polsce, odbędzie się z inicjatywy osób świeckich modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”. Zapisy na wyjazd do Kołbaskowa w zakrystii. Koszt 5 zł.
  1. Grupa modlitewna Taizé zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym oraz modlitwę uwielbienia śpiewem, w poniedziałki o godz. 19.00. Oaza Młodzieżowa zaprasza w piątki o godz. 19.00. Obydwa spotkania w salce na nowej plebanii.  Zapraszamy kandydatów do służby liturgicznej. Zbiórka w sobotę o godz. 10.30 w zakrystii. 14. października w sobotę parafialny wyjazd do Reptowa pod Stargardem dla dzieci i rodziców. Ognisko, podchody, integracja
   z dziećmi z Reptowa, Msza Święta. Koszt 12 zł. Zapisy i informacje w zakrystii.
  2. Parafia pw. św. Jana Ewangelisty zaprasza na Uroczystości Fatimskie oraz Jubileusz 60-lecia posługi Pallotynów w Szczecinie. Informacje szczegółowe na plakatach.
  3. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne oraz tworzenie katedralnej wspólnoty modlitwyBÓG ZAPŁAĆ.
  4. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by każdy z nas zawsze był bogaty w nadzieję, że słowa Jezusa, by pójść za Nim i pracować w Jego winnicy to klucz do szczęścia na ziemi i zbawienia w wieczności.
 
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących
w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w niedzielę,
8. października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.”

Do wieczności odeszła od nas w tym tygodniu:

śp. Antonina Dzikowska. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-10-01 22:18
Wszystkich rekordów: