Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 24 września 2017 21:25 wyświetleń: 462

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017 r.


 


 1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek /25.09./ bł. Władysława z Gielniowa; w środę /26.09./ św. Wincentego a Paulo; w czwartek /27.09./ św. Wacława; w piątek /29.09./ święto Świętych Archaniołów arch. Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę /30.09./
  św. Hieronima.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 wraz z Ks. Abpem Andrzejem modlić się będziemy w intencji Narodowych Sił Zbrojnych w 75. rocznicę ich powstania.
 3. Jutro w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie kolejny rok formacji. Po Eucharystii adoracja Pana Jezusa i wspólne uwielbienie Go w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Przypominamy, iż do końca września należy zgłosić się w sprawie I Komunii Świętej do
  ks. Bartłomieja, w sprawie Bierzmowania uczniowie klas 7 SP, 2 i 3 GM oraz szkół średnich proszeni są o skontaktowanie się z ks. Michałem.
 5. Ośrodek Katechumenalny przy naszej Katedrze rozpocznie nowy rok formacji w pierwszy wtorek października podczas Eucharystii o godz. 18.00. Wszystkich dorosłych, którzy
  z różnych przyczyn nie są ochrzczeni, nie byli u pierwszej spowiedzi, Komunii Świętej, Bierzmowania prosimy, by zgłaszali się do sióstr Jadwiżanek.
  Pomóżmy członkom naszych rodzin, przyjaciołom, znajomym, by nie odwlekali szansy powrotu do Boga w Sakramentach.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza Święta w intencjach nowennowych. Tego dnia wieczorem także intencja za nasza Ojczyznę w 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
 7. Koronka na ulicach i placach miast w całym kraju. Ta modlitwa odbędzie się w najbliższy czwartek 28. września. Gromadzimy się przed godziną 15.00 na Bramie Portowej, przy zbiegu ulic Wyszyńskiego/Niepodległości. Zachęcamy do publicznej manifestacji wiary i do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. W piątek przypada dzień imienin ks. Michała. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta w niedzielę 1. października o godz. 12.00. Jest to również dzień imienin naszego organisty, Michała Woźniaka. Msza św. w Jego intencji w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 9. W następną Niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej. Codzienny różaniec przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.
 10.  Już dzisiaj informujemy, że ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic” odbędzie się 7. października – w sobotę. Nasz dekanat został dopisany do wspólnej modlitwy z parafią w Kołbaskowie. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w wyjeździe, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, bądź do ks. Wojciecha. Koszt wyjazdu 5,-(Musimy znać ilość chętnych osób, stąd zapisy).
 11. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
 12. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście życzymy, by każdy z nas w Obliczu Chrystusa   odnajdywał Oblicze Miłosiernego Boga. 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w niedzielę, 8 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.”

Do wieczności odszedł od nas w tym tygodniu:

śp. Ryszard Obierzyński.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-09-24 21:25
Wszystkich rekordów: