Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 21 października 2017 22:31 wyświetleń: 557

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10. 2017 r.


 


W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: W sobotę, 28 października, święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych. W naszej katedrze, w każdy drugi czwartek miesiąca, odbywa się nabożeństwo ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań, w których intencji, jest sprawowana w tym dniu wieczorna Msza Święta.

 

  1. 1.  Światowy Dzień Misyjny oraz rozpoczynający się Tydzień Misyjny przypomina nam o stałej trosce za Misyjne Dzieła Kościoła. W tym tygodniu, podczas codziennych nabożeństw różańcowych o godz. 17.30, polecać będziemy Panu Bogu Papieskie Dzieła Misyjne. Ofiary składane tej niedzieli na tacę przeznaczymy na pomoc naszym misjonarkom i misjonarzom.
  2. 2.  Na Katechezy Neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, które rozpoczynamy w naszej Katedrze od tego tygodnia, zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00. Bądźmy misjonarzami tego dzieła w naszych środowiskach codziennego życia oraz pracy.
  3. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy jutro podczas różańcowego nabożeństwa oraz wieczornej Mszy Świętej w intencji naszych próśb i podziękowań.
  4. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z Mszą Świętą o godz. 18.00 w intencji złożonych próśb i podziękowań.
  5. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na kartach wypominkowych, obok imion zmarłych, w zaznaczonym miejscu wypisujemy adres zamieszkania osoby proszącej o modlitwę. Plan listopadowej modlitwy za zmarłych znajdziemy na plakatach oraz na odwrocie karty wypominkowej.
  6. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne oraz tworzenie katedralnej wspólnoty modlitwy – BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, byśmy poprzez codzienną modlitwę zasłuchania w Słowo Boże oraz Sakramenty Kościoła, których szczytem jest Sakrament Sakramentów – niedzielna Msza Święta, oddawali Panu Bogu samych siebie, doświadczając, że mimo naszych niedoskonałości i słabości jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi. 
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKAT KSIĘDZA ARCYBISKUPA:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w Procesji ze świętymi, która we wtorek, 31 października, o godz. 19.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych oraz świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia Mszy Świętej będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu”.

 

KOMUNIKAT CARITAS ARCHIDIECEZJI:

„Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji, w niedzielę 29 października br., będziemy modlić się za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych”.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-10-21 22:31
Wszystkich rekordów: