Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 17 września 2017 01:05 wyświetleń: 489

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 września 2017 r.


 


Do Boga możesz zwrócić się z różnymi prośbami. Gdy masz problem z nieprzebaczeniem możesz iść do Niego z prośbą o łaskę przebaczenia, niezależnie czy masz coś do przebaczenia drugiemu człowiekowi czy samemu sobie. Przebaczenie jest darem, który ma źródło w Bogu. To On pierwszy przebacza. Od twojej decyzji zależy przyjęcie bądź odrzucenie tego daru. Przebaczanie to stawanie się podobnym do Boga – doskonałego wzoru. Nie chodzi tu o natychmiastową zmianę odczuwanych emocji, ale o decyzję, o chęć dobra zamiast kary dla kogoś, kto zranił.                                                                                          /por. www.modlitwawdrodze.pl/

 

  1. Liturgia tygodnia: Podczas Wszystkich Mszy Świętych każdego dnia nadchodzącego tygodnia będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży. *Jutro, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy na Msze Święte nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. *We wtorek, 20 września, patronują nam św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański oraz św. Paweł Chong Hasang, kleryk, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem podczas prześladowań chrześcijan w Korei; *W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy w tym dniu modlić się szczególnie o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Jezusem, niezależnie od tego, na jaką drogę powołania nas wzywa; *W sobotę, 23 września, wspominamy w liturgii św. ojca Pio (1887-1968), prezbitera i zakonnika, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
  2. Parafialne przygotowanie do sakramentów: Pierwsza Komunia Święta - dzieci klas trzecich szkół podstawowych oraz Bierzmowanie - uczniowie kl. VII szkół podstawowych, kl. II i III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich – zapisy do końca września. Formularze zgłoszeniowe do pobrania w zakrystii oraz biurze parafialnym.
  3. Ośrodek Katechumenalny prowadzony przez s. Jadwiżanki zaprasza dorosłych, którzy nie są ochrzczeni, bądź po chrzcie w dzieciństwie nie otrzymali żadnego wtajemniczenia chrześcijańskiego. Szczegóły znajdziemy na banerze i na plakatach oraz stronie internetowej.
  4. Grupa modlitewna Taizé zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym i na medytację oraz modlitwę uwielbienia śpiewem, w poniedziałki o godz. 19.00, w salce duszpasterskiej na nowej plebanii /wejście od strony biura parafialnego/.
  5. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00. Natomiast w każdy 22-gi dzień miesiąca polecamy nasze sprawy miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Wieczorne Msze Święte w te dni [środa i piątek] będą sprawowane w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  6. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialneBÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzę, by Jezus, który uczy dziś w Ewangelii miłosierdzia, uzdalniał nas do codziennego przebaczania sobie i bliźnim.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazania Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten przez najbliższy rok będzie peregrynował po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone są spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się 18 września br. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.

Do wieczności odszedł od nas w tym tygodniu:

śp. Zbyszko Siewert.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-09-17 01:05
Wszystkich rekordów: