Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 9 września 2017 22:50 wyświetleń: 478

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 września 2017 r.


 

 


 

Dzisiejsze słowa Chrystusa Pana zachęcają nas do roztropnej miłości. Miłości, która ocala naszych bliźnich, która ocala nas samych. Jezus wskazuje, że upominanie innych bez cierpliwości i świadomości tego, kim jestem ja sam, nie jest troskliwym ocalaniem brata.

 

  1. Liturgia tygodnia: *We wtorek, 12 września – obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma (ok. 349-407), biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich; *W nadchodzący czwartek, 14 września – obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem, znakiem męki i śmierci oraz chwalebnym znakiem zwycięstwa – zmartwychwstania i wniebowstąpienia, naszego Pana. Krzyż jest więc znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej katedrze i we wszystkich kościołach na całym świecie, podczas każdej celebracji Eucharystii, kiedy to Chrystus uobecnia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. *W piątek, 15 września, przypada maryjne wspomnienie – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary także wtedy, gdy dotyka nas cierpienie. *W sobotę, 16 września – obchodzimy wspomnienie św. Korneliusza, papieża, i św. Cypriana, biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  2. Parafialne przygotowanie do sakramentów: Pierwsza Komunia Święta - dzieci klas trzecich szkół podstawowych oraz Bierzmowanie - uczniowie kl. VII szkół podstawowych, kl. II i III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich – zapisy do końca września. Formularze zgłoszeniowe do pobrania w zakrystii oraz biurze parafialnym.
  3. Ośrodek Katechumenalny prowadzony przez s. Jadwiżanki zaprasza dorosłych, którzy nie są ochrzczeni, bądź po chrzcie w dzieciństwie nie otrzymali żadnego wtajemniczenia chrześcijańskiego. Szczegóły znajdziemy na banerze i na plakatach oraz stronie internetowej.
  4. Grupa modlitewna Taizé zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym i na medytację oraz modlitwę uwielbienia śpiewem, w poniedziałki o godz. 19.00, w salce duszpasterskiej na nowej plebanii /wejście od strony biura parafialnego/.
  5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę, 13 września, po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00. Natomiast w każdy drugi czwartek miesiąca polecamy nasze sprawy miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. Wieczorne Msze Święte w te dni [środa i czwartek] będą sprawowane w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  7. 7.  Jerycho różańcowe zaprasza na całodobowy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Początek w święto Podwyższenia Krzyża, 14 września, na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialneBÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary dla misjonarzy z Syberii.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzę, by Jezus, który uczy dziś w Ewangelii roztropnej miłości, był dla nas źródłem cierpliwości wobec siebie samych oraz naszych sióstr i braci.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazania Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten przez najbliższy rok będzie peregrynował po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone są spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się 18 września br. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.

Do wieczności odeszły od nas w tym tygodniu:

śp. Genowefa BRONIEWICZ oraz śp. Franciszka PANEK.

Szczęśliwość wieczną racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-09-09 22:50
Wszystkich rekordów: