Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 2 września 2017 22:55 wyświetleń: 447

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 września 2017 r.


 

 


Jezus wiedział, że celem Jego życia jest objawienie ludziom miłującego Boga i pokazał, że nie da się tego zrobić inaczej niż przez śmierć na krzyżu z miłości...

 

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 5 września, wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty; w piątek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Uroczysta Msza Święta w intencji szczecińskiej oświaty, koncelebrowana w naszej katedrze pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Wejmana, rozpocznie się o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.
  2. Parafialne przygotowanie do sakramentów: Pierwsza Komunia Święta - dzieci klas trzecich szkół podstawowych oraz Bierzmowanie - uczniowie kl. VII szkół podstawowych, kl. II i III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich – zapisy do końca września. Formularze zgłoszeniowe do pobrania w zakrystii oraz biurze parafialnym.
  3. Grupa modlitewna Taizé zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym i na medytację oraz modlitwę uwielbienia śpiewem, w poniedziałki o godz. 19.00, w salce duszpasterskiej na nowej plebanii (wejście od strony biura parafialnego).
  4. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta jest sprawowana w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  5. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, nasze rodziny, podczas wszystkich Mszy Świętych odmówimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialneBÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary do puszek dla poszkodowanych w sierpniowych kataklizmach.
  7. W naszej parafii witamy s. Monikę ze wspólnoty sióstr Jadwiżanek, która w posłudze zastąpiła s. Katarzynę.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzę, by Jezus, który przez śmierć na krzyżu z miłości, objawia nam miłującego Boga Ojca, był zawsze pierwszy w naszym życiu duchowym.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza na uroczystość konsekracji pierwszego na świecie sanktuarium pod tym wezwaniem. Odbędzie się ona 9 września br. o godz. 12.00 na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystościom przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, który będzie także konsekratorem świątyni, a współkonsekratorem będzie Ksiądz Biskup Antonio Marto z Fatimy”.

 

ŚWIADECTWO MISJONARZY Z SYBERII: Dziś gościmy małżeństwo z Drogi Neokatechumenalnej, misjonarzy Annę i Gilberto Rojas z Kostaryki, którzy razem z rodzinami z Wenezueli i Włoch oraz polskim księdzem głoszą Chrystusa na Syberii. Po Mszach Świętych, ofiarami do puszek, możemy wesprzeć dzieło misyjne Kościoła oraz misyjną posługę naszych gości. Wsłuchajmy się w ich krótkie świadectwo.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-09-02 22:55
Wszystkich rekordów: