Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 19 sierpnia 2017 22:59 wyświetleń: 514

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 Sierpnia 2017 r.


 

 


Reakcja Jezusa na usilne prośby kobiety może dziwić – najpierw milczy, później wydaje się nieuprzejmy. Wszystko to ma jednak swój cel. Jezus nie chciał sprawdzać, jak długo kobieta będzie Go prosić. On uczy pokory i chce rozwoju człowieka. Człowiek zaś wzrasta wtedy, gdy zwraca się ku Bogu. Zapytaj siebie o swoją wiarę, o cierpliwość na modlitwie.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalające dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; we wtorek, 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna Królowa; w czwartek, 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł, który zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską; w sobotę, 26 VIII – Najświętsza Maryja Panna Częstochowska.
  2. Wstawiennictwu św. Jana Pawła II polecać będziemy nasze prośby i podziękowania w najbliższy wtorek, 22 sierpnia, a orędownictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Wieczorne Msze Święte w te dni będą sprawowane w przedstawianych przez nas intencjach.
  3. Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych przypada w środę, 23 sierpnia. Za represjonowanych będziemy modlić się podczas nowenny i wieczornej Mszy Świętej.
  4. W święto św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek, 24 sierpnia, polecać będziemy Panu Bogu, na Mszy Świętej wieczornej, naszego ks. Bartłomieja Bugajaka, w dniu jego imienin.
  5. Za Związek Polaków w Niemczech, w 95. rocznicę powstania organizacji Znak Rodła, za wszystkich pomordowanych przez nazistowskie Niemcy, będziemy modlić się w najbliższy piątek, wraz z Księdzem Biskupem Henrykiem Wejmanem, na Mszy Świętej o godz. 15.30. 
  6. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12:00 oraz od godz. 16:00 do godz. 17:30. W sprawach nagłych możemy kontaktować się codziennie po Mszach Świętych.
  7. Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzę, na wzór kobiety kananejskiej, wytrwałości w szczerej modlitwie, która prowadzi do osobowego spotkania z Jezusem oraz doświadczenia Jego bezinteresownej miłości.

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego”;

„W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dotyczącym anomalii przyrodniczych, które nawiedziły Polskę 11 sierpnia br., w najbliższym czasie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przeprowadzi akcję pomocy dla poszkodowanych”. Treść apelu znajdziemy w gablotach;

„30 sierpnia br. będziemy obchodzić 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność.

Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie będą miały następujący przebieg:

Godz. 10.00 - Msza Święta w intencji ludzi pracy, w Bazylice Archikatedralnej,

Godz. 12.00 - Modlitwa Anioł Pański przy bramie głównej Stoczni Szczecińskiej,

Godz. 18.00 - Msza Święta w intencji Przedsiębiorców Morskich oraz Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Przedsiębiorców”.

 

KOMUNIKATY DODATKOWE:

XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum non Profanum, poświęcony w tym roku twórczości Sir Andrzeja Panufnika, zaprasza jutro, 21 sierpnia, do naszej katedry na godz. 20.00; X Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej katedry w najbliższą sobotę na ostatni już w tym roku koncert, który rozpocznie się o godz. 20.00. Oba wydarzenia muzyczne - wstęp bezpłatny.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Dawidziak. Szczęśliwość wieczną racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-08-19 22:59
Wszystkich rekordów: