Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 30 lipca 2017 10:38 wyświetleń: 523

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2017 R.


 

Sen Króla Salomona

 

 

W tym tygodniu patronują nam: * jutro, 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów; * we wtorek, 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów; * w piątek, 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

 

  1. 1.    Jutro, 31 lipca, przypada 15. rocz. śmierci ks. Stanisława Skorodeckiego a w środę, 2 sierpnia, 9. rocz. śmierci śp. ks. Romana Kostynowicza, wieloletnich proboszczów naszej parafii. Na Msze Święte w intencji byłych katedralnych duszpasterzy zapraszamy w te dni o godz. 18.00.
  2. 2.    We wtorek, 1 sierpnia, obchodzimy 73. rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Mszy Świętej z udziałem Powstańców o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. bp. Henryk Wejman. W tym dniu nie będzie w katedrze Mszy Świętej o godz. 18.00 !!!
  3. 3.    W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie katedry i przystąpienie do Komunii Świętej. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy, odpuszczone w sakramencie pojednania co do winy.
  4. 4.    W pierwszy czwartek miesiąca, 3 sierpnia, podczas Godziny Świętej po Eucharystii wieczornej, modlić się będziemy o powołania do służby Bożej w Kościele oraz o odwagę dla młodych kobiet i mężczyzn w pójściu za Chrystusem. W pierwszy piątek, 4 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Vianneya, proboszcza z Ars, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na modlitwę adoracyjną, którą zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji wszystkich ks. proboszczów naszej archidiecezji. W pierwszą sobotę, 5 sierpnia, zapraszamy, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej, na różaniec o godz. 17.30, a po wieczornej Mszy Świętej na piętnastominutową medytację maryjną przed Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Sakrament Pojednania – przed i podczas wszystkich celebr tego tygodnia. W dni powszednie również od godz. 17.00 a w niedzielę od godz. 20.00. Chorych w czasie przerwy wakacyjnej odwiedzamy po indywidualnym umówieniu się z księdzem.
  5. 5.    Biuro parafialne jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12:00 oraz od 16:00 do 17:30. W sprawach nagłych możemy kontaktować się codziennie po Mszach Świętych.
  6. 6.    X Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej bazyliki archikatedralnej. Koncerty odbywają się w wakacyjne soboty o godz. 20.00.
  7. 7.    Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ.
  8. 8.    Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do tak uroczystego przeżywania w tym roku odpustu parafialnego połączonego ze święceniami kapłańskimi. Za organizację Jarmarku Jakubowego, który od dziewięciu lat towarzyszy odpustowi św. Jakuba, jeszcze raz dziękujemy księdzu Maciejowi Pliszce oraz całemu zespołowi fundacji Dzieło Świętego Jakuba. Fundacja, którą kieruje ks. Maciej, obok jarmarku prowadzi sklepy pod tą samą nazwą oraz Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, z siedzibą przy naszej parafii, a także dzieła charytatywne w Korytowie pod Choszcznem, gdzie ks. Maciej jest obecnie proboszczem.
  9. 9.    Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, Pielgrzymi Jakubowi, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy wytrwałości w poszukiwaniu skarbu królestwa niebieskiego.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odeszli od nas w tym tygodniu śp. Paula Pytyna oraz Maria Leśnicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-07-30 10:38
Wszystkich rekordów: