Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 23 lipca 2017 22:11 wyświetleń: 496

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LIPCA 2017 R. 

 

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; w środę, 26 lipca – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny; w sobotę, 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

 

 1. 1.    We wtorek, 25 lipca, obchodzimy uroczystość św. Jakuba Apostoła, patrona naszej katedry oraz wspólnoty parafialnej. Duchowo przygotowuje nas do tych wydarzeń ks. dr Andrzej Krzystek, Kanonik Kapituły Katedralnej w Szczecinie, za co z całego serca dziękujemy. Jutro ostatni dzień katechez ks. Andrzeja na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz podczas Eucharystii wigilijnej ku czci św. Jakuba, o godz. 18.00.           
  Msze Święte w sam dzień odpustu, 25 lipca, będą sprawowane o godz. 7.00 oraz 12.00. Nieszpory Jakubowe zaśpiewamy o godz. 17.00 z udziałem Szczecińskiej Kapituły Katedralnej, która co roku w tym dniu obraduje na uroczystej sesji. O godz. 18.00 rozpocznie się centralna Msza Święta odpustowa, koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, podczas której dwóch diakonów naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie.    
  Do spowiedzi odpustowej możemy przystąpić przed i podczas wszystkich nabożeństw.
 2. 2.    25 lipca to również dzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących oraz pielgrzymów. Poświęcenie swojego pojazdu zgłaszamy indywidualnie w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Ofiary, które możemy złożyć przy tej okazji, przeznaczamy na wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu, potrzebnych w pracy ewangelizacyjnej.
 3. 3.    Dziś kończy się doroczny Jarmark Jakubowy. Dziękujemy księdzu Maciejowi Pliszce oraz całemu zespołowi fundacji Dzieło Świętego Jakuba, za trud włożony w organizację tego wydarzenia, które od dziewięciu lat towarzyszy odpustowi św. Jakuba. Fundacja, którą kieruje ks. Maciej, obok jarmarku prowadzi sklepy pod tą samą nazwą - Jarmark Jakubowy oraz Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, z siedzibą przy naszej parafii, a także dzieła charytatywne w Korytowie pod Choszcznem, gdzie ks. Maciej jest obecnie proboszczem.
 4. 4.    Wojewódzkie Obchody Święta Policji rozpoczną się w naszej katedrze w najbliższą środę, 26 lipca, Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. 5.    XXXIII Szczecińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę zawita do naszej bazyliki archikatedralnej w najbliższy piątek. Msza Święta pielgrzymkowa zostanie odprawiona o godz. 14.30. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się dzień później, 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.
 6. 6.    Biuro parafialne podczas wakacji jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12:00 oraz od 16:00 do 17:30. W sprawach nagłych możemy kontaktować się codziennie po Mszach Świętych. W najbliższy wtorek, z racji odpustu, biuro parafialne nie będzie czynne.
 7. 7.    Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ.
 8. 8.    Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, Pielgrzymi Jakubowi, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy owocnego przeżycia katedralnych uroczystości odpustowych.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Informacje dodatkowe:

Zapraszamy na bezpłatne badania słuchu, które, w mobilnym laboratorium słuchowym, zostaną przeprowadzone na placu katedralnym od str. ul. Grodzkiej, w najbliższy piątek, 28 lipca, w godz. od 9.00 do 15.00. Każdy pacjent, w ramach Narodowego Testu Słuchu, otrzyma od specjalistów informację, w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego dbać. 

 

X Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej bazyliki archikatedralnej. Koncerty odbywają się w wakacyjne soboty o godz. 20.00.

 

Do wieczności odszedł od nas w tym tygodniu śp. Jan Wojciechowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-07-23 22:11
Wszystkich rekordów: