Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 15 lipca 2017 23:56 wyświetleń: 590

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LIPCA 2017 R.


 


 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika;
  • 22 VII – św. Maria Magdalena, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

 

  1. W tym roku przypada 84. rocznica tragicznej śmierci Dariusa i Girenasa, litewskich lotników, którzy 17 lipca 1933 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Pszczelnikiem koło Myśliborza, pokonując na trasie z Nowego Jorku do Kowna 6411 km. Z tej racji dziś, na Mszy Świętej o godz. 9.00 sprawowanej przez J. E. Ks. Abpa Andrzeja Dzięgę, modlimy się w naszej Bazylice Archikatedralnej z litewską delegację na czele której stoi J. E. Ambasador Litwy w Polsce wraz z małżonką.
  2. Zbliżają się Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, które odbędą się we wtorek po następnej niedzieli, 25 lipca br. Przygotowanie duchowe rozpoczniemy już w tym tygodniu, w piątek 21 lipca, na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 18.00 oraz podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 21.00 połączonej z rozważaniem, co pół godziny, kolejnych części różańca. W sobotę na Mszach Świętych w południe i wieczorem rozpoczną się Jakubowe Rekolekcje (22 - 24 lipca), które przez następną niedzielę i poniedziałek, będzie głosił ks. dr Andrzej Krzystek, Kanonik Kapituły Katedralnej w Szczecinie. W dzień odpustu, 25 lipca 2017 r., Msze Święte będą sprawowane rano i w południe. Nieszpory Jakubowe o godz. 17.00 z udziałem Szczecińskiej Kapituły Katedralnej, która w tym dniu będzie obradowała podczas swojej uroczystej sesji, wprowadzą nas w centrum uroczystości ku czci św. Jakuba Apostoła, a będzie to Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00. W czasie uroczystej Eucharystii dwóch diakonów naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie. Do przedodpustowej spowiedzi świętej będziemy mogli przystąpić od piątku do wtorku, przed i podczas wszystkich nabożeństw. Tradycyjny IX Jarmark Jakubowy, organizowany przez fundację Dzieło Świętego Jakuba, zaprasza od soboty 21 do niedzieli 23 lipca, na bogaty program artystyczny oraz towarzyszące atrakcje. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl; www.jarmarkjakubowy.pl.
  3. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w najbliższą środę, 19 lipca  o godz. 18.00 a za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w sobotę, również o godz. 18.00. Wieczorne Msze Święte w te dni będą sprawowana w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  4. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jak co roku podczas wakacji, prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Przybory szkolne dla dzieci możemy przynosić do zakrystii przez całe wakacje.
  5. Remont katedry Gorzowskiej po pożarze możemy dziś po Mszy Świętej wesprzeć ofiarami zbieranymi do puszek.
  6. Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Biuro parafialne podczas wakacji jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12:00 oraz od 16:00 do 17:30. W sprawach nagłych możemy kontaktować się codziennie po Mszach Świętych.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy dobrego przygotowania do naszych katedralnych uroczystości odpustowych.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu”.

 

 

Do wieczności odeszli od nas w tym tygodniu śp. Zofia Romanek i śp. Edward Zieliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-07-15 23:56
Wszystkich rekordów: