Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 13 sierpnia 2017 18:15 wyświetleń: 501

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 Sierpnia 2017 r.


 

 


Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa, który ma władzę nad wszystkim co istnieje. Nasze zaufanie w Jego moc nie powinno polegać na czekaniu, aż On usunie wszelkie przeciwności. Czasem trzeba, tak jak Piotr, wyjść z bezpiecznej łodzi i samemu zrobić kilka kroków. Pan udziela nam pomocy w trudnościach – daje siłę, by je pokonać, ale ich nie likwiduje. Jezus może przeprowadzić przez najcięższe burze. Chce jednak robić to tak, by nie naruszać naszej wolności. Bóg stworzył nas do wolności. Warto więc brać sprawy w swoje ręce, a jednocześnie w pełni ufać, że nie zabraknie nam Jego łaski. Prośmy Jezusa o odwagę, aby wychodzić z łodzi i kroczyć ku Niemu po falach, ufnie i pewnie.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:Jutro, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz, oddał życie za współwięźnia, w ewangelizacji wykorzystywał najnowsze zdobycze techniki, beatyfikowany jako wyznawca, kanonizowany jako męczennik; W czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, głosił misje w różnych częściach naszego kraju.
  2. Jerycho różańcowe zaprasza do kaplicy maryjnej na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z kontemplacjami różańcowymi. Początek – jutro, 14 sierpnia, po Mszy Świętej wieczornej.
  3. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzić będziemy w najbliższy wtorek, 15 sierpnia. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów oraz warzyw, które zostaną pobłogosławione pod koniec wszystkich Mszy Świętych. Dlaczego w tę uroczystość błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.
  4. Ksiądz Neoprezbiter Jakub Suszyński, który 25 lipca br. podczas naszego katedralnego odpustu św. Jakuba przyjął Sakrament Święceń w stopniu prezbitera, odprawi w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny prymicyjną Mszę Świętą o godz. 12.00.
  5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku oraz myślimy o naszych siłach zbrojnych i modlimy się za Wojsko Polskie, które tego dnia obchodzi swoje święto.
  6. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12:00 oraz od godz. 16:00 do godz. 17:30. W sprawach nagłych możemy kontaktować się codziennie po Mszach Świętych.
  7. X Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej katedry w najbliższą sobotę na przedostatni w tym roku koncert, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.
  8. Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz nasz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, Pielgrzymi Jakubowi, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzę odwagi i wytrwałości w kroczeniu ku Jezusowi poprzez słuchanie Słowa Bożego, Sakramenty Kościoła oraz dzieła miłosierdzia.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-08-13 18:15
Wszystkich rekordów: