Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 26 czerwca 2017 09:44 wyświetleń: 544

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 CZERWCA 2017 R.


 

Ks. Prał. Stanisław Skibiński


W tym tygodniu wspominamy: w środę (28.06.) św. Ireneusza biskupa i męczennika, w czwartek (29.06.) uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę (01.07.) św. Ottona biskupa, Patrona Archidiecezji

 1. Podczas dzisiejszej Eucharystii o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za Złoty Jubileusz Kapłaństwa
  ks. prałata Stanisława Skibińskiego
  oraz otoczymy modlitwą ks.  proboszcza seniora Jana Kazieczkę, który w dniu wczorajszym przeżywał swoje imieniny.
 2. Ostatni tydzień czerwca, to także ostatnie wspólne nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.
 3. W czasie wakacji biuro parafialne będzie otwarte we wtorki i czwartki w godz.: 11.00-12:00 oraz 16:00-17:30
 4. Od jutra w naszej parafii rozpoczną się półkolonie katedralne. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich opiekunów.
 5. We wtorek o godz. 19.00 w naszej katedrze zagra na organach światowej sławy muzyk – dyrygent
  i kompozytor Aleksander Frey. Na koncert wstęp wolny.
 6. 28 czerwca w środę przypada 45. rocznica utworzenia struktur naszej Diecezji. Uroczysta Msza Święta
  o godz. 18.00.
 7. 29 czerwca w czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana tego dnia zwana „świętopietrzem” przeznaczona będzie na cele Stolicy Apostolskiej.
 8. W każdą wakacyjną sobotę na godz. 20.00 zapraszamy do udziału w koncertach X Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Wstęp wolny.
 9. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jak co roku, organizuje kolonie letnie dla dzieci z rodzin ubogich. Taki wyjazd stanowi dla większości jedyną szansę wakacyjnego wypoczynku. Ofiary zbierane do puszek po wszystkich Mszach Świętych są przeznaczone na ten cel. Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ.
 10. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by czas rozpoczętych wakacji i urlopów nie był oderwany od relacji z Bogiem. Niech miejsca naszego wypoczynku skłaniają nas do refleksji na pięknem stworzonego świata.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

 • „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00
  w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”

 • Informujemy, że 22 czerwca 2017 r., w wieku 83 lat, zmarła Leonarda Wejman, mama Księdza Biskupa Prof. Henryka Wejmana oraz Księdza Kanonika Prof. Grzegorza Wejmana.
  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Świętej Trójcy w Suliszewie k. Recza, we wtorek, 27 czerwca br., wg następującego porządku: godz. 11:00 – wystawienie trumny z ciałem Zmarłej i modlitwa różańcowa; godz. 11:30 – Liturgia Godzin za zmarłych; godz. 12:00 – Msza św. pogrzebowa; po Mszy św. złożenie ciała Zmarłej na cmentarzu w Suliszewie.

 

 • W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

            śp. Marianna Piekarska.

        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .


   Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

 

 

utworzono : 2017-06-26 09:44
Wszystkich rekordów: