Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 18 czerwca 2017 14:49 wyświetleń: 536

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 CZERWCA 2017 R.


 

 


⦁ W najbliższy czwartek, w oktawę Bożego Ciała, gdy Kościół tradycyjnie błogosławi dzieci oraz wianki z ziół, owoców i kwiatów, Msza Święta na zakończenie roku szkolnego, animowana przez Szkołę Podstawową nr 63, zostanie odprawiona o godz. 9.00. Wieczorem modlimy się, jak zawsze każdego 22-go dnia miesiąca, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

⦁ W piątek, 23 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za młodzież modlić się będziemy na porannej Mszy Świętej o godz. 8.00, animowanej przez Liceum Ogólnokształcące nr 2. W tym dniu po południu uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa, po niej zaś nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oddajemy również ojców, którzy w tym roku, w tym dniu, obchodzą swoje święto. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post. Nabożeństwa czerwcowe - codziennie o godz. 17.30.

⦁ Chór Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na koncert do katedry w piątek o godz. 20.00.

⦁ W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, z którą w tym roku zbiega się 60. rocznica święceń kapłańskich ks. biskupa seniora Jana Gałeckiego. Z tej okazji Dostojny Jubilat będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, w środę, 21 czerwca br. o godz. 18.00.

⦁ X Międzynarodowy Festiwal Organowy rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 20.00.

⦁ Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. prałata Stanisława Skibińskiego oraz imieniny ks. proboszcza seniora Jana Kazieczki będziemy wspólnie świętować w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

⦁ Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w półkoloniach katedralnych, w terminie 26-30 czerwca. Zapisy i informacje w zakrystii oraz biurze parafialnym. Opiekun kolonii – ks. Bartłomiej Bugajak. Adres strony internetowej ze szczegółowymi informacjami w gablocie przy wyjściu z katedry (http://bbugajak.wixsite.com/polkolonie).

⦁ Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jak co roku, organizuje kolonie letnie dla dzieci z rodzin ubogich. Taki wyjazd stanowi dla większości jedyną szansę wakacyjnego wypoczynku. Ofiary zbierane do puszek po wszystkich Mszach Świętych, dziś i za tydzień, są przeznaczone na ten cel. Za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy wdzięczność i prosimy, by Pan Wam błogosławił – BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy ks. bp. Marianowi Błażejowi za ofiarowanie dla naszej katedry relikwii św. Maksymiliana Kolbe i relikwiarza. Dziękujemy również ks. bp. Henrykowi za ufundowanie dla katedry nowej monstrancji oraz tronu pod monstrancję.

⦁ Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, zwłaszcza dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników szczecińskiej oświaty, dobrego i owocnego czasu wakacji.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

„W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”

Z okazji 30. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła w Szczecinie Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z naszą parafią św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na grę miejską pt. Operacja Papież. Zapisy na grę prowadzone będą tuż przed grą, tj. dzisiaj, 18 czerwca, w godzinach 12:30 – 13:00 w Centrum Dialogu Przełomy przy placu Solidarności 1. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie internetowej: www.przelomy.muzeum.szczecin.pl oraz w Centrum Dialogu Przełomy.


   Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

 

utworzono : 2017-06-18 14:49
Wszystkich rekordów: