Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 25 lutego 2017 23:48 wyświetleń: 952

VIII NIEDZIELA ROKU - 26 LUTEGO 2017 r.


 


 1. Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00,  w 30. rocznicę śmierci twórcy Ruchu Światło-Życie. Liczbą 430 głosów Sejm RP przyjął 24 lutego uchwałę, będącą wyrazem hołdu ks. Franciszkowi, „wielkiemu patriocie, żołnierzowi, duchownemu i działaczowi społecznemu” oraz docenił „jego wkład w rozwój moralny wielu pokoleń”.
 2. W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia Msze Święte: godz. 7.00, 12.00, 18.00 i 21.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych, na miarę możliwości, zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „W Środę Popielcową przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. W tym dniu, zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Następnie o godz. 19.30 z Placu Orła Białego wyruszy pokutno-modlitewny Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zakończy się na Placu Grunwaldzkim”.
 3. W tym tygodni obchodzimy również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W pierwszą sobotę rano odwiedzimy chorych z naszej wspólnoty a wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: 17.30 - modlitwa różańcowa; 18.00 - Msza Święta; ok. 18.45 - medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem. Sakrament Pojednania: przez cały tydzień - przed i podczas wszystkich katedralnych nabożeństw; dodatkowo - w niedziele od godz. 20.00 oraz w dni powszednie od godz. 17.00.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /wielkopostne piątki/ - godz. 11.30, 17.30 i po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.40; GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym /wielkopostne niedziele/ - godz. 17.15; Poranna modlitwa Kościoła, Jutrznia /dni powszednie Wielkiego Postu/ - godz. 6.30.
 5. W sobotę, 4 marca, czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza a także patron naszych braci Litwinów. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00, będziemy modlić się wraz z gośćmi z Wilna, polecając Bożej Opatrzności Kościół i cały Naród Litewski.
 6. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
 7. Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w formie weekendowej, na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 8. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki). Dziękujemy również Fundatorom kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Na swoich fundatorów czekają jeszcze ostatnie dwie stacje.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by zbliżający Wielki Post był czasem owocnego duchowego rozwoju.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „W związku z obchodzonym Jubileuszem 50-lecia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zapraszamy na Mszę Świętą jubileuszową, pod przewodnictwem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, która będzie sprawowana 4 marca br., o godz. 10.00 w Kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego (ul. Papieża Pawła VI 2 Szczecin). Po Eucharystii, w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się konferencja pt.: Duszpasterstwo rodzin – wczoraj i dziś. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania”.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Sławomir GUZIEROWICZ, Bronisława JABŁOŃSKA, Zofia Władysława BOBROWSKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-02-25 23:48
Wszystkich rekordów: