Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 28 maja 2017 17:19 wyświetleń: 472

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 MAJA 2017 r. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: 29 V /poniedziałek/ – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe); 1 VI /czwartek/ – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe); 3 VI /sobota/ – św. Karol Lwanga i jego Towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe).

 

  1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast wydarzenie Pięćdziesiątnicy Paschalnej, Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii celebrować w przyszłą niedzielę.
  2. W 36. rocznicę śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, która przypada dziś, módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
  3. Na maryjne nabożeństwo majowe, a od czwartku - czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  4. We wtorek, z okazji rocznicy poświęcenia naszej katedry, przez cały dzień, a zwłaszcza na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlić się będziemy: o bł. Boże dla całej wspólnoty parafialnej, za wierzących i niewierzących oraz o bł. Boże we wszystkich dziełach duszpasterskich naszej katedralnej parafii; za duszpasterzy, siostry zakonne i wszystkich świeckich zaangażowanych w różnych aktywnościach na rzecz parafii i katedry; o łaski potrzebne w spłacie kredytów zaciągniętych na dotychczasowe remonty oraz o dalsze bł. Pana Boga w dokończeniu wszystkich zamierzeń remontowych katedry.
  5. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, połączona jest z nabożeństwem majowym. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencjach: a) dziękczynnej za 70-lecie szkolnictwa morskiego w Szczecinie z udziałem ks. bpa. Henryka Wejmana oraz morską rodziną akademicką; b) nowennowych próśb i podziękowań.
  6. W środę zapraszamy również na modlitwę Taizé o godz. 19.30. Jest to modlitwa wypełniona prostym śpiewem oraz refleksją nad słowem Bożym.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy i intelektualny rozwój oraz bezpieczeństwo w trudnych czasach, a także o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W pierwszy piątek pamiętajmy o komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę rano odwiedzimy chorych a wieczorem przeżywać będziemy nabożeństwo fatimskie. Przed i podczas wszystkich celebr katedralnych możemy korzystać z Sakramentu Pojednania.
  8. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy głębokiego przeświadczenia, że nasze życie jest w rękach Jezusa, do którego należy wszelka władza na niebie i na ziemi.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej: a) „W poniedziałek, 5 czerwca br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń religijnych z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewne zakończone Apelem Maryjnym”. b) „W niedzielę, 11 czerwca br., obchodzić będziemy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. W tym dniu również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich. W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej”.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Piotr Schwann, Danuta Gabryelska, Czesława Pryjmak, Elżbieta Wierzbińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2017-05-28 17:19
Wszystkich rekordów: