Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 19 lutego 2017 00:48 wyświetleń: 528

VII NIEDZIELA ROKU 19 LUTEGO 2017 r.

 Jezus, poprzez przykazanie miłości nieprzyjaciół, uświadamia swoim uczniom, że właśnie tak kocha Bóg, który się nie mści, nie rozlicza, nie odrzuca nawet tych, którzy postępują źle i raną Jego Miłość krzywdząc innych ludzi oraz samych siebie. On kocha nas pośród naszych słabości i pomimo naszych niedoskonałości.


 

 


W tym tygodniu OBCHODZIMY:

  • W środę, 22 lutego - święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu.
  • W czwartek, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty, ustanowionego przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej. Św. Polikarp zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa. Po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem155 a 169.
  1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy a także za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy w najbliższą środę, 22 lutego, o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna będzie sprawowana w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  2. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
  3. Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w formie weekendowej, na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
  4. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki).
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by dzisiejsze słowa Pana Jezusa o miłości nieprzyjaciół pomogły wszystkim w odkryciu prawdy, że właśnie tak kocha Bóg, który się nie mści, nie rozlicza, nie odrzuca nawet tych, którzy postępują źle i raną Jego Miłość, krzywdzą innych ludzi oraz samych siebie. Wszystkim przebywającym na feriach życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

  • Zainteresowanych tematyką Biblii, pragnących pogłębić swoją wiedzę o Piśmie Świętym, poznać nowe metody interpretacji tekstów biblijnych zapraszamy do wzięcia udziału w Szkole Biblijnej, która odbędzie się w kolejne soboty lutego i marca. Spotkania prowadzone będą przez pracowników naukowych, wykładowców i doktorantów Wydziału Teologicznego w Szczecinie. Szczegółowe informacje o miejscu, terminach spotkań oraz o sposobie zgłoszeń są zamieszczone na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
  • W Roku Maryjnym przeżywanym w naszej Archidiecezji zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Dzieci Fatimskich, w budującym się Sanktuarium przy parafii pw. św. Tomasza Apostoła na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Suma odpustowa odbędzie się 25 lutego br. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
  • Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne, serdecznie zapraszają pracowników oświaty, na Dzień Skupienia, w najbliższą sobotę, 25 lutego br. Dzień skupienia rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w kaplicy Wydziału Teologicznego US, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2 w Szczecinie. Po Eucharystii odbędzie się konferencja w auli Wydziału poświęcona zagadnieniu: MAŁŻEŃSTWO I RODZINA POZOSTAWIONE SAME SOBIE? Na konferencję zostali zaproszeni ks. bp Stanisław Stefanek z prelekcją na temat: Czy współczesna polska rodzina potrzebuje Kościoła? oraz dr Bożena Bassa z UKSW Warszawa nt. Niepłodność – naprotechnologia czy program In vitro?

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:

śp. Zofia PIETRZYK i śp. Tadeusz KRASUSKI.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-02-19 00:48
Wszystkich rekordów: