Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 21 maja 2017 12:21 wyświetleń: 487

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 MAJA 2017 r.


 


W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: jutro, w poniedziałek 22 maja – św. Rita z Cascia (+1457), zakonnica, uważana za najskuteczniejszą orędowniczkę w sprawach beznadziejnych; w środę, 24 maja - Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych; w piątek, 26 maja - św. Filip Nereusz (+1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie – 26 maja.

 

  1. 1.  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy kolejny, największy w Polsce, Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem „Kocham Cię Życie”, który zakończy się w Bazylice Archikatedralnej koncelebrowaną Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Tegoroczne hasło jest wezwaniem do diagnozy własnego serca, czy aby na pewno kochamy życie i cenimy je jako fundamentalną wartość. Bo jakże można kochać rodzinę, przyjaciół czy nawet własną ojczyznę, jeśli nie potrafimy umiłować życia? Szczeciński Marsz dla Życia, jak co roku jest połączony ze zbiórką artykułów dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek „Pielucha dla Malucha”. Tegoroczne dary, zbierane na początku marszu, zostaną przekazane na rzecz Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Serdecznie zapraszamy!

  1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej katedrze dziś o godz. 10.00. Przez cały, tzw. Biały Tydzień, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na wieczorne nabożeństwa majowe i Msze Święte. Za tydzień, w przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30.
  2. Na codzienne nabożeństwo majowe zapraszamy przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17.30.
  3. Jutro przypada 22. dzień miesiąca, w którym, jak co miesiąc, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Na początku nabożeństwa majowego odczytamy nasze prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana Msza Święta o godz. 18.00.
  4. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem majowym, po którym sprawujemy Mszę Świętą w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam w tym dniu na nabożeństwo majowe i wieczorną Eucharystię, aby przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i spracowane ręce, prosząc dla żyjących o potrzebne łaski w codziennym utrudzeniu, a dla zmarłych, o wieczną szczęśliwość.
  6. Ewangelizacja na ulicach i placach miast prowadzona jest nadal przez ruchy i wspólnoty duszpasterskie parafii naszej archidiecezji.
  7. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem, jeszcze bardziej rozpalało nasze serca wiarą, nadzieją i miłością. 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Ludwika Karwowska, Romuald Poleszczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

 

 

 

utworzono : 2017-05-21 12:21
Wszystkich rekordów: