Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 2 kwietnia 2017 09:46 wyświetleń: 785

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 KWIETNIA 2017 r.

 

Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

(J 11, 25-26)


 


 

 1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II.           
  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy do udziału w modlitwach z okazji 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II,
  które odbędą się dzisiaj na Jasnych Błoniach przy figurze świętego Papieża. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 21.00 na Apel Maryjny i czuwanie modlitewne”.
 2. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki - godz. 11.30, 17.30 i ok. godz. 18.40 (po Mszy Świętej); GORZKIE ŻALE w niedziele - godz. 7.10 /bez kazania pasyjnego/ oraz o godz. 17.15 /z kazaniem pasyjnym/; Jutrznia /w dni powszednie/ - godz. 6.30.          
  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy pracowników wyższych uczelni, studentów i młodzież do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na Placu Lotników i będzie zmierzać do Figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach”.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej, będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosić o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia i brak miłości. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy zamknęli swoje serca na Pana Boga i Kościół. W pierwszą sobotę (w tym miesiącu kalendarzowo wypadła 1 kwietnia ale liturgicznie zawsze jest obchodzona po pierwszym czwartku i piątku) wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: 17.30 - modlitwa różańcowa; 18.00 - Msza Święta; ok. 18.45 - medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem. Sakrament Pojednania: przez cały tydzień - przed i podczas wszystkich katedralnych nabożeństw; dodatkowo – w niedziele od godz. 20.00 oraz w dni powszednie od godz. 17.00.
 4. Już za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Młodzież działająca przy naszej parafii będzie w tym dniu rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy. Ks. Michał i ks. Bartek zwracają się z prośbą o bukszpan i bazie, które można przynosić do zakrystii. Pozyskane tą drogą środki wspierają dzieła duszpasterstwa młodzieżowego naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! 
 5. W przedsionku kościoła swój dyżur pełni Parafialny Zespół Caritas. Do nabycia świece i baranki wielkanocne oraz, obok innych, najnowsze dwie książki: Ks. dr. Andrzeja Krzystka – „Katedra szczecińska – nigdy nie ukończona, dziedziczona i zadawana” oraz książka Ks. dr. Roberta Masalskiego – „Dzieje diecezji szczecińsko-kamieńskiej 1972-1992”. W kaplicy św. Jana Pawła II możemy składać trwale zapakowane produkty żywnościowe z przedłużonym terminem ważności oraz środki czystości, które przekażemy w formie paczki świątecznej ludziom ubogim.
 6. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki).
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, jeszcze większego zaufania Jezusowi mówiącemu dziś do nas: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki».
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmyminionym tygodniu dwuletniego chłopca, śp. Mateusza RUT. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-04-02 09:46
Wszystkich rekordów: