Rok 2017 4 lutego 2017 23:25 wyświetleń: 610

V NIEDZIELA ROKU 5 LUTEGO 2017 r.

Nikt z nas osobiście nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Słuchając Słowa Bożego i jednocząc się z Jezusem w Komunii Świętej, jesteśmy karmieni prawdziwą Miłością, która uczy nas ofiarnego życia i uzdalnia do stawania się świadkami Chrystusa w świecie – solą ziemi i światłem świata.


 


 W tym tygodniu obchodzimy:

 

  1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Apostoła Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję /środa/, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła /czwartek/, który powszechnie uznawany jest w Kościele za patrona spraw trudnych i beznadziejnych.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
  4. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by nieustannie towarzyszyła Wam pewność, że siłę do bycia solą ziemi i światłem świata zawsze znajdujemy w Bogu, naszym najlepszym Ojcu.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

 „W Światowy Dzień Chorego 11 lutego br. zapraszamy chorych i ich opiekunów do Bazyliki Archikatedralnej na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Podczas tej Mszy Świętej osobom chorym, odpowiednio przygotowanym i wewnętrznie usposobionym, zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30, w tym czasie będzie można także skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania”.

 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności
śp. Wiktoria Cichocka. Wieczny odpoczynek …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-02-04 23:25
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: