Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 26 listopada 2017 13:04 wyświetleń: 564

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017 r.


 


Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

  1. Katedralny chór LUTNIA obchodzi w tym roku 61. rocznicę powstania. Msza Święta jubileuszowa zostanie odprawiona dziś o godz. 12.00.
  2. Wypominkami modlimy się do czwartku włącznie o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona dziś, 26 listopada, o godz. 12.00.  
  3. Na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00. Możemy włączyć się jeszcze w te katechezy.
  4. Przez wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę o godz. 18.00. W tym dniu wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań.
  5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele, przed i podczas wszystkich nabożeństw. W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych, natomiast wieczorem, zgodnie z prośbą Matki Bożej, zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.30 z medytacją maryjną oraz Mszę Świętą wieczorną w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Sobotnie liturgie sprawujemy w kaplicy maryjnej!!!
  7. Koncert charytatywny ENERGIA SERC odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.15. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdziemy na plakatach i stronie internetowej. Pozyskaną tą drogą fundusze będą wsparciem w organizacji wieczerzy wigilijnej dla ubogich, która odbędzie się przy naszej katedrze w sobotę 23 grudnia, o godz. 12.30. W zakrystii możemy jeszcze odebrać torby charytatywne, które pod nazwą „Tytka charytatywna” będą promowane przez ten koncert.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane z okazji modlitwy wypominkowej oraz na seminarium duchowne – BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, byśmy więź z Jezusem Chrystusem Król Wszechświata rozumieli zawsze jako pierwszy cel w naszym chrześcijańskim życiu duchowym.   

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: Mieczysław Andersz i Irena Jędryka, wieloletni chórzyści chóru „Lutnia” oraz Stanisław Orłowski, który przez kilkanaście lat posługiwał w naszej parafii w biurze i jako szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-11-26 13:04
Wszystkich rekordów: