Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 15 kwietnia 2017 22:46 wyświetleń: 680

NIEDZIELA WIELKANOCNA - 16 KWIETNIA 2017 r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Po celebracji nocy Paschy Pana – nocy Jego przejścia ze śmierci do życia, nocy Jego zmartwychwstanie, nocy Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem, przez kolejne pięćdziesiąt dni, do Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii rozważać, jak Zmartwychwstały Pan, w sercach i świadomości pierwszych uczniów, buduje fundamenty swojego Kościoła.

Dziś my, Kościół XXI w., z wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Chrystus Żyje. Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana!


 


 

 1. Po nocnej Wigilii Paschalnej Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Dziś Ojciec Święty Benedykt XVI, emerytowany Biskup Rzymu, obchodzi  90. rocznicę urodzin a za kilka dni, 19 kwietnia, 12. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie. 
  Uroczyste Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego – dziś o godz. 19.00.
 2. W Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. W tym dniu, modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 3. Kolejne dni wielkanocnej oktawy Kościół przeżywa jako jeden dzień. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszach Świętych, które sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 4. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie wielkanocne w najbliższą w środę po Mszy Świętej wieczornej, sprawowanej w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W intencji Ojczyzny, z okazji pobytu w Szczecinie oryginału Konstytucji 3 Maja, ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawi w naszej katedrze Mszę Świętą, w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, o godz. 18.00. Podczas tej Eucharystii również modlić się będziemy we wszystkich intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 6. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Godzinę Miłosierdzia zapraszamy w tym dniu o godz. 15.00. Nowenną do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy w poszczególne dni wielkanocnej oktawy o godz. 18.00.
 7. Za ofiary duchowe i materialne składane w tych dniach na potrzeby naszej parafii, na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz na cele charytatywne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 8. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy pod adresem młodzieży i dorosłych, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się w działania porządkowe, dekoracyjne, muzyczne oraz liturgiczne. Dziękujemy również za wszelkie zaangażowanie charytatywne na rzecz najuboższych z naszej parafii i naszego miasta. W imieniu wszystkich księży wielkie Bóg zapłać za dobroć serca, zaufanie, zrozumienie, modlitwę i życzenia wyrażone pod naszym adresem w Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
 9. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by Wydarzenie Paschalne – śmierci i zmartwychwstania Pan Jezusa wypełniło Wasze serca jeszcze większą Wiarą, Nadzieją i Miłością. 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-04-15 22:46
Wszystkich rekordów: