Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 11 czerwca 2017 13:14 wyświetleń: 654

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ XXX ROCZNICA WIZYTY APOSTOLSKIEJ ŚW. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE 11 CZERWCA 2017 R.

Ojcze – bądź wola Twoja
Jezu – ufamy Tobie
Duchu Święty – przyjdź i prowadź nas. Amen.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła; •14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau; •17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, a dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

  1. Dziś obchodzimy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. Dziś również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich. W związku z tym uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata, będzie sprawowana o godz. 12.00 w naszej Bazylice Archikatedralnej.
  2. Na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu, w czwartek, 15 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z tym wysłuchajmy komunikatu Kurii Biskupiej: „Zapraszamy na obchody Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, które będą przebiegać według następującego porządku: •godz. 9.00 - główna Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński; •godz. 10.00 - rozpoczęcie procesji eucharysty-cznej, która wyruszy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła; •godz. 12.00 - po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a szczególnie duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami”. W Boże Ciało nie będzie w katedrze Mszy Świętej o godz. 10.30. Pozostałe celebracje będą sprawowane według programu niedzielno-świątecznego.
  4. Próba dzieci sypiących kwiatki podczas procesji międzyparafialnej w Śródmieściu odbędzie się we wtorek, 13 czerwca oraz w środę, 14 czerwca, o godz. 17.00 obok Bazyliki św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy 3.
  5. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wzorem lat poprzednich przystępuje do organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią. Akcja ,,LATO 2017" stanowi jedyną szansę wyjazdu dla tej grupy dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku. Ks. Dyrektor Caritas naszej Archidiecezji zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek po wszystkich Mszach świętych w III i IV niedzielę czerwca, tj.18 i 25.06.2017 r.
  6. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
  7. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy by wewnętrzna miłość Przenajświętszej Trójcy dotykała wszystkich wymiarów Waszej codzienności.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Z okazji 30. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła w Szczecinie Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z naszą parafią św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na grę miejską pt. Operacja Papież. Gra odbędzie się w niedzielę 18.06.2017 roku. Zapisy na grę prowadzone będą tuż przed grą, 18. czerwca w godzinach 12:30 – 13:00 w Centrum Dialogu Przełomy przy placu Solidarności 1. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie internetowej: www.przelomy.muzeum.szczecin.pl oraz FB: Centrum Dialogu Przełomy.


  Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2017-06-11 13:14
Wszystkich rekordów: