Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 8 stycznia 2017 00:05 wyświetleń: 594

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 STYCZNIA 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 


 Chrzest Jezusa w Jordanie zapowiada nasz chrzest, który, jako zanurzenie w Paschalnym Misterium Chrystusa, jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni oraz wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego oraz dar wiary, nadziei i miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem, poprzez słuchanie słowa Bożego i życie sakramentalne, będzie coraz doskonalsza, jako uczennice i uczniowie Chrystusa staniemy się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za współbudowanie z Chrystusem Królestwa Bożego na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

 

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. W polskiej tradycji śpiewanie kolęd przedłużamy jednak do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Plan kolędy znajdziemy w biuletynie wyłożonym na stolikach oraz w gablotach parafialnych i na stronie internetowej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00. Kolędę uzupełniającą możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła, który powszechnie uznawany jest w Kościele za patrona spraw trudnych.  
  4. Jerycho różańcowe zaprasza do całodobowej modlitwy na różańcu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę 14 stycznia, o godz. 18.00.
  5. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne oraz z okazji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. 
  6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by świadomość, że z łaski chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga Ojca oraz uczennicami i uczniami Chrystusa Pana, a także otwartość na słowo Boże i życie sakramentalne, wyczulały nas na piękno duchowe i moralne oraz jeszcze bardziej rozmiłowały w tym, co szlachetne, wartościowe i prawdziwie wielkie ...

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

  1. „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym koncercie kolęd z różnych stron świata pt. Betlejem w Szczecinie, który odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. o godz. 19.00, w hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena przy ul. Wł. Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią m.in.: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O oraz Piotr Cugowski ...”. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Władysława Januszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-01-08 00:05
Wszystkich rekordów: