Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 9 maja 2017 00:08 wyświetleń: 477

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 maja 2017 r. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 


W tym tygodniu obchodzimy:

 • w poniedziałek, 8 maja, Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski;
 • w sobotę, 13 maja, setna rocznica pierwszych objawień w Fatimie.
 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Gościmy kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Dzielą się z nami świadectwem swojego powołania, a po Mszach Świętych przeprowadzą zbiórkę do puszek na utrzymanie naszego szczecińskiego seminarium. Za hojność serdecznie dziękujemy. Przez cały tydzień modlimy się szczególnie o dar nowych i świętych powołań.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nabożeństwa majowego. Wieczorna Msza Święta w tym dniu sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 4. 4.  12 maja obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Dzień Pamięci Żołnierzy Podziemia Narodowego. Modlimy się wtedy za żołnierzy walczących głównie w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, walczących podczas II wojny światowej i zaraz po jej zakończeniu z niemieckim oraz sowieckim i komunistycznym okupantem. Msza Święta w intencji żołnierzy walczących o wolną, niepodległą
  i w pełni suwerenną Polskę odbędzie się 12 maja 2017 r. o godz. 18.00.
 5. Pielgrzymka parafialna połączona z modlitwą różańcową za Szczecin.
  Wyjazd autobusu 13 maja w sobotę o godz. 18.00 z placu katedralnego do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie Dąbiu, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, gdzie o godz. 19.00 rozpoczną się uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Maryi dzieciom fatimskim.
  Powrót ok. 22.00. Przejazd jest bezpłatny.
 6. W Szczecinie trwa Ewangelizacja na placach i w parkach. Prowadzą ją członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej, także z naszej parafii. Prosimy o modlitwę, by głoszone przez nich Słowo Boże było przyjęte przez mieszkańców naszego miasta i by owocowały
  w codzienności.
 7. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
 8. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by każdy chętnie dał się prowadzić Chrystusowi Dobremu Pasterzowi. 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty:

 śp. Czesława Adamczyk, Halina Roszkowska - Kornak.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2017-05-09 00:08
Wszystkich rekordów: