Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 19 marca 2017 03:49 wyświetleń: 707

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2017 r.

Jezus odpowiedział jej na to: «O, gdybyś znała dar Boży i [wiedziała], kim jest Ten, kto ci mówi: "Daj Mi się napić" - prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej»”. (J 4,10)

 


 

 


 

 1. Wczoraj o godz. 18.00 rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje - Misje Fatimskie, w 100. rocznicę fatimskich objawień. Serdecznie witamy wśród nas fatimskiego misjonarza, ks. dra Sławomira Zygę, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Msze Święte z naukami misyjnymi będą sprawowane o godz. 12.00 i 18.00. Plan tego tygodnia znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych w katedrze oraz na stronie internetowej parafii. 
  Finałem katedralnych Misji Fatimskich będą dwa wielkie wydarzenia, o których informują nas komunikaty Kurii Biskupiej.      
  WYDARZENIE PIERWSZE: „Zapraszamy i zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę ewangelizacyjną Papieża Franciszka 24 godziny dla Pana. W naszej Archidiecezji całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Czuwanie modlitewne zainauguruje w piątek, 24 marca br., nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W godzinach od 21.00 do 4.00 trwać będzie „Nocne Czuwanie Młodych”, na które zapraszamy młodzież Archidiecezji. O północy Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga”.  
  WYDARZENIE DRUGIE: „Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 25. rocznicy powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, przypadającej 25 marca br. Odbędzie się ona, z udziałem Księży Biskupów z naszej Metropolii, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Podczas liturgii wierni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”.
 2. Szczecińscy Piekarze i Cukiernicy, zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Spożywczych, przez wstawiennictwo swojego patrona, św. Klemensa, dziś dziękują Panu Bogu za wszelkie łaski, na Mszy Świętej o godz. 12.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Jak co roku, nasza katedra wypełni się zapachem świeżo upieczonego chleba, który po Eucharystii będziemy mogli zabrać do domu. Przy okazji Święta Piekarzy i Cukierników dziękujemy za „Dar Adwentowy” dla naszej wspólnoty w postaci drożdżówek, które grudniowe poranki po roratach, mogliśmy spożywać w ramach wspólnego adwentowego śniadania. Bóg zapłać za dobroć i hojność serca.
 3. Uroczystość św. Józefa co roku obchodzimy 19 marca. Ponieważ dziś przypada niedziela, dlatego jutro, w poniedziałek 20 marca, będziemy wraz z całym Kościołem wzywać wstawiennictwa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa.
 4. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki - godz. 11.30, 17.30 i ok. godz. 18.40 (po Mszy Świętej); GORZKIE ŻALE w niedziele - godz. 7.00 /bez kazania pasyjnego/ oraz o godz. 17.15 /z kazaniem pasyjnym/; Poranna modlitwa Kościoła, Jutrznia w dni powszednie - godz. 6.30.
 5. Zapraszamy na nauki przedślubne na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.
 6. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki).
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by Maryja, poprzez Misje Fatimskie,  pomogła nam wszystkich jeszcze bardziej otworzyć się na Jezusa – Źródło Wody Żywej.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1  

utworzono : 2017-03-19 03:49
Wszystkich rekordów: