Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 9 grudnia 2017 22:26 wyświetleń: 514

II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.


 


W drugą niedzielę Adwentu  Jan Chrzciciel wzywa do prostowania dróg dla Pana. Głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów. Prawdziwe życie duchowe zaczyna się od stanięcia w prawdzie o słabości, od uznania swych upadków. Kiedy człowiek nie przyznaje się do swoich grzechów, kiedy się nadmiernie usprawiedliwia, porównuje z innymi, wtedy jego serce zamyka się na Boga i zbacza na drogi samowystarczalności, czyli iluzji tzw. samozbawienia.

 

W tym tygodniu wspominamy: *w środę 13 grudnia św. Łucję (III/IV w.), dziewicę i męczennicę z Syrakuz na Sycylii, patronkę ociemniałych. *w czwartek 14 grudnia św. Jana od Krzyża (1542-1591), reformatora zakonu karmelitańskiego i mistyka, Doktora Kościoła.

 

  1. katedralna Liturgia Adwentowa: Poranna Jutrznia - dni powszednie Adwentu o godz. 6.00; Roraty - dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 (po Mszy Świętej zapraszamy na adwentowe drożdżówki fundowane przez szczecińskich Piekarzy); Roraty dla dzieci komunijnych - wtorki i piątki o godz. 17.00 (w pozostałe dni tygodnia zapraszamy dzieci z rodzicami rano o godz. 6.30).
  2. Przez wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę a przez pośrednictwo św. Judy Tadeusza w czwartek. W te dni wieczorne Msze Święte o godz. 18.00 sprawujemy w intencji polecanych Panu Bogu naszych próśb i podziękowań.
  3. Jerycho różańcowe rozpocznie się w najbliższy czwartek, 14 grudnia, od Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy do kaplicy maryjnej na całodobową adorację Najświętszego Sakramentem oraz modlitwę różańcową.
  4. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński świętuje 14 grudnia (czwartek) kolejną rocznicę swoich urodzin. Także tego samego dnia grupa księży naszej archidiecezji wraz z ks. proboszczem obchodzi 31. rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o pamięć w modlitwie. 
  5. Krąg Biblijny zaprasza w piątki o godz. 19.00 do salki w nowej kanonii.
  6. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień, w III Niedzielę Adwentu.
  7. Ks. Wojciech Chuchała przez najbliższe miesiące będzie przebywał poza naszą wspólnotą. Pamiętajmy z wdzięcznością w modlitwie o ks. Wojciechu.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. Dziś i za tydzień ofiarami do puszek możemy wesprzeć świąteczne dzieła charytatywne prowadzone w naszym imieniu przez Parafialny Zespół Caritas (wigilia dla ubogich 23 grudnia o godz. 12.30, paczki świąteczne dla ludzi biednych oraz fundacja Kościół na Wschodzie). Bóg zapłać.
  9. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym, życzę owocnego adwentowego czuwania i radosnej gotowości na przyjście Pana.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 „Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. o godz. 18.00, w 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

Modlitwy z okazji 47. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. odbędą się 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, a w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji poległych w grudniu 1970 r. oraz wszystkich Ludzi Pracy, w parafii pw. św. Stanisława Kostki, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. O godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni”.

 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wioletta Koziarska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-12-09 22:26
Wszystkich rekordów: