Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 12 marca 2017 00:49 wyświetleń: 605

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 MARCA 2017 r.

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie” (Mt 17,5).


 


 

 1. Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Ojca Świętego Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
 2. We wtorek, z racji rekolekcji młodzieżowych, nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00!
 3. Jerycho różańcowe, rozpocznie się w najbliższy wtorek, 14 marca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 i zakończy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Eucharystią w intencjach nowennowych próśb i podziękowań w środę, 15 marca, o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na spotkanie "Taizé w Szczecinie":  15 marca (środa) o godz. 19.30 - modlitwa w katedrze; 16 marca (czwartek) o godz. 17.30 - katecheza biblijna w salce na nowej kanonii (wejście od strony biura parafialnego) oraz o godz. 19.30 - modlitwa w katedrze. Spotkania i modlitwę poprowadzi brat Maciej z Francji, ze wspólnoty Taizé.
 5. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki - godz. 11.30, 17.30 i ok. godz. 18.40 (po Mszy Świętej); GORZKIE ŻALE w niedziele - godz. 7.00 /bez kazania pasyjnego/ oraz o godz. 17.15 /z kazaniem pasyjnym/; Poranna modlitwa Kościoła, Jutrznia w dni powszednie - godz. 6.30.
 6. Przed nami Misje Fatimskie, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, 18 marca o godz. 18.00, uroczystym wprowadzeniem do naszej katedry figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Misje będą głoszone do przyszłego piątku włącznie. Bezpośrednio po Misjach Fatimskich, w naszej katedrze, będziemy celebrować dwa wielkie wydarzenia, o których informują nas komunikaty Kurii Biskupiej.
  WYDARZENIE PIERWSZE: „Zapraszamy i zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę ewangelizacyjną Papieża Franciszka 24 godziny dla Pana. W naszej Archidiecezji całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Czuwanie modlitewne zainauguruje w piątek, 24 marca br., nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W godzinach od 21.00 do 4.00 trwać będzie „Nocne Czuwanie Młodych”, na które zapraszamy młodzież Archidiecezji. O północy Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga”.  
  WYDARZENIE DRUGIE: „Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 25. rocznicy powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, przypadającej 25 marca br. Odbędzie się ona, z udziałem Księży Biskupów z naszej Metropolii, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Podczas liturgii wierni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”.
 7. Szczecińscy Piekarze i Cukiernicy, przez wstawiennictwo swojego patrona, św. Klemensa, będą dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski w przyszłą niedzielę, 19 marca, na Mszy Świętej o godz. 12.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Jak co roku, nasza katedra wypełni się zapachem chleba, który po Eucharystii, jako dar szczecińskich piekarzy, będziemy mogli zabrać do domu.
 8. Zapraszamy na nauki przedślubne na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapisy w biurze parafialnym.
 9. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki).
 10. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Po Mszy Świętej, ofiarami do puszek, mamy okazję wspomóc misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne Kościoła.
 11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by głęboko dotknęło Was dzisiejsze słowo Boga Ojca - „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-03-12 00:49
Wszystkich rekordów: