Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 23 kwietnia 2017 01:43 wyświetleń: 550

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 23 KWIETNIA 2017 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego


 


 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O ten tytuł dla II Niedzieli Wielkanocnej prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem św. Siostry Faustyny, co spełnił św. Jan Paweł II. Na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy do katedry dziś o godz. 15.00!!!
 2. W tym tygodniu obchodzimy: Uroczystość św. Wojciecha – jutro, 24 kwietnia; Święto św. Marka – we wtorek, 25 kwietnia; Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – 29 kwietnia.
 3. Ks. Wojciech Chuchała świętuje dziś swoje imieniny. Polecajmy Panu Bogu  Dostojnego Solenizanta. Msze Święte w intencji ks. Wojciecha: dziś o godz. 12.00; jutro o godz. 18.00.
 4. KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:         
  4.1.
  „Wojewoda Zachodniopomorski serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej historii powstania Konstytucji, której głównym eksponatem będzie oryginał Konstytucji 3 Maja z 1791 r. Ten historyczny dokument będzie można oglądać w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku 24 kwietnia do czwartku 4 maja br. w godz. od 10.00 do 18.00 (także podczas długiego weekendu majowego). Wstęp na wystawę jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego umówienia”.   
  4.2. „W dniu 29 kwietnia br. odbędą się uroczyste obchody 72. rocznicy Forsowania Odry. Na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta a w Gozdowicach o godz. 16.00 odbędą się modlitwy i ceremonia składania wieńców przed pomnikiem Sapera. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy”.      

4.3. „W sobotę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 7. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów”.              
4.4. „Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach” i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób. Miejsca ewangelizacji w Szczecinie: 1. Jasne Błonia - okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata; 2. Placyk przy alei Wyzwolenia, na lewo wychodząc z Galaxy, niedaleko skrzyżowania z ul. Borysza i przejścia ze światłami; 3. Plac przy skrzyżowaniu ul. Parkowej oraz Malczewskiego”.         
4.5. „Uprzejmie informujemy, że od Uroczystości św. Wojciecha BM, patrona Polski, rozpoczynamy w Szczecinie cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego według następującego programu: 24 kwietnia – parafia pw. św. Wojciecha BM, pl. Zwycięstwa, o godz. 18.00; 3 maja – parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Kor. Polskiej, o godz. 18.00; 8 maja – parafia pw. św. Stanisława BM, Os. Bukowe, o godz. 18.00; 16 maja – parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00”.           
4.6.
„W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Uprzejmie prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek po wszystkich Mszach Świętych, w niedzielę 30 kwietnia 2O17 roku. Zachęcamy także do włączania się w program Rodzina Rodzinie polegający na objęciu indywidualnym wsparciem rodzin syryjskich za pośrednictwem portalu www.rodzinarodzinie.pl”.

 1. Za zaufanie oraz życzliwość, ofiary duchowe i materialne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 2. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by spotkanie w Słowie Bożym i Sakramentach ze Zmartwychwstałym Chrystusem, Królem Miłosierdzia, jeszcze bardziej rozwijało w nas wyobraźnię miłosierdzia.  

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności odszedł z naszej wspólnoty śp. Zygmunt Wiese. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … .


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2017-04-23 01:43
Wszystkich rekordów: