Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 15 stycznia 2017 00:43 wyświetleń: 589

II NIEDZIELA ROKU 15 STYCZNIA 2017 r.

 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą i wołajmy do Pana również za siebie samych, by uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Boga oraz naszymi braćmi i siostrami.


 


W tym tygodniu patronują nam:

 • · Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
 • · Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);
 • · Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

 

 1. W naszej parafii kończymy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jutro, w poniedziałek 16 stycznia, odwiedzimy parafian z ul. Łaziebnej i Matejki. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia księdza po kolędzie w zaproponowanym terminie, mogą dziś w zakrystii umówić dogodny czas poświęcenia domu i spotkania duszpasterskiego.
 2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na film, który pokazuje jak ważne jest życie duchowe. Film łączy fabułę ze świadectwami autentycznych osób, które doświadczają pomocy Pana Boga na poprzez modlitwę różańcową. W tych świadectwach możemy odnaleźć dla siebie duchowy pożytek.            
  Miejsce projekcji filmu – Salka na nowej plebanii (wejście od strony biura parafialnego).
 3. Jerycho różańcowe zaprasza dziś po Mszy Świętej na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu połączoną z różańcową medytacją wydarzeń zbawczych. Miejsce modlitwy – Kaplica Maryjna.
 4. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środy, o godz. 18.00. W tym dniu wieczorna Msza Święta jest sprawowana w intencjach nowennowych próśb i podziękowań.
 5. Dzień Judaizmu obchodzimy w całym Kościele w najbliższy wtorek. Biblia ukazuje nam wspólne korzenie wiary i uczy zaufania Panu Bogu na kanwie życia konkretnych postaci Starego Testamentu.
 6. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczynamy w środę, 18 stycznia br.   
  Hasło spotkań ekumenicznych: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas.     
  Szczeciński program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan:          
  1. Środa 18 stycznia, godz. 18.00 – Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałkowska 26;
  2. Czwartek, 19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8;      
  3. Piątek, 20 stycznia, godz. 19.00 – Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a;          
  4. Niedziela, 22 stycznia, godz. 19.00 – Kościół Świętej Rodziny, Król. Kor. Polskiej 28;    
  5. Poniedziałek, 23 stycznia, godz.18.00 – Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła;          
  6. Wtorek, 24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1;       
  7. Środa, 25 stycznia, godz. 19.00 – nasza Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła – uroczyste Nieszpory na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
 8. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne oraz z okazji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W przyszłą niedzielę, ofiarami do puszek, będziemy mogli wesprzeć organizację Kościół w Potrzebie.
 9. 9.   Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by świadomość, że z łaski chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga Ojca oraz uczennicami i uczniami Chrystusa Pana, a także otwartość na słowo Boże i życie sakramentalne, wyczulały nas na piękno duchowe i moralne oraz jeszcze bardziej rozmiłowały w tym co szlachetne, wartościowe, piękne oraz prawdziwie wielkie ...

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana MATCZAKA, śp. Józefa STRZYŻ, śp. Danutę SYKUŁA. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-01-15 00:43
Wszystkich rekordów: