Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 4 grudnia 2017 00:32 wyświetleń: 522

I Niedziela Adwentu 3.12.2017 r.


 


W pierwszą niedzielę Adwentu, którą dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, Jezus wzywa do otwarcia oczu i serca – do czuwania. Życie toczy się nie tylko poza nami, lecz również w nas. Otwartość oczu, uszu oraz wszystkich zmysłów, otwartość umysłu i wrażliwość serca – tego potrzebujemy, by nie przeoczyć przychodzącego do nas Boga. Przedwieczny daje się odczuć naszym zmysłom i naszemu sercu. Jesteśmy więc zaproszeni, aby się obudzić na Boże Narodzenie oraz ostateczne przyjście Jezusa w Chwale.

 

LITURGIA TYGODNIA     
*     Jutro, 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę
z Nikomedii. Poniosła śmierć męczeńską ok. 305, w czasie prześladowań chrześcijan przez okrutnego cesarza Maksymiana Galeriusza.
*     W środę, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, urodził się w Patras w Grecji. Odszedł do wieczności między rokiem 345 a 352.          
*     W czwartek, 7 grudnia, patronuje nam św. Ambroży, który odszedł do wieczności
       ok. 397. Był  biskupem Mediolanu i jest jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła
       zachodniego.
*     W piątek, 8 grudnia, czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona        świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte sprawujemy o godz. 6.30, 12.00
       i 18.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.         
       Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   
       Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

 

  1. Na poranną Jutrznią, codzienną modlitwę Ludu Bożego – Kościoła, zapraszamy w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00, do kaplicy Najświętszego Sakramentu.
  2. Msze Święte roratnie ku czci Maryi Niepokalanej będą sprawowane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Eucharystię roratnią wszyscy przynosimy świece bądź lampiony by uroczyście uczestniczyć w procesji na wejście. Poranną modlitwę kończymy wspólną agapą – śniadaniem w salce nr 3. Z góry dziękujemy szczecińskim Piekarzom za dobre i ofiarne serca w postaci słodkich drożdżówek.
  3. Dzieci komunijne zapraszamy w poniedziałki, środy, czwartki i soboty na roraty poranne, a we wtorki i piątki o godz. 17.00.
  4. Przed nami ostatnie dwie katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych.  Tym razem zapraszamy we wtorek i środę na godz. 19.00. Możemy wszyscy włączyć się jeszcze i w te końcowe katechezy.
  5. Przez wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę, o godz. 18.00. W tym dniu wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań.
  6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia.
  7. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane z okazji modlitwy wypominkowej oraz na seminarium duchowne – BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę adwentowego przebudzenia, czuwania i stałej gotowości na przyjście Pana.

 Ks. Dariusz Kanapik  - Proboszcz


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Hanna Nowicka, Artur Rohde oraz Kazimiera Łada-Zabłocka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … 

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-12-04 00:32
Wszystkich rekordów: