Katedra Live

PROJEKT

Rok 2017

Rok 2017 5 marca 2017 20:58 wyświetleń: 585

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 MARCA 2017 r.

„Duch wyprowadził Jezusa na pustynię…”. Wielki Post to czas, w którym każdy chrześcijanin jest zaproszony do wejścia w przestrzeń ciszy i spotkania z Bogiem. Jest to czas prób i zmagań, dzięki któremu możemy wzrastać i dojrzewać. Czy  chcesz wyjść na pustynię i być prowadzonym przez Ducha?


 


 

 1. Święto św. Kazimierza, polskiego królewicza a także patrona naszych braci Litwinów, obchodziliśmy wczoraj, 4 marca. Z tej okazji, dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00, będziemy modlić się wraz z gośćmi z Wilna, polecając Bożej Opatrzności Kościół i cały Naród Litewski oraz Kresowian, żywych i zmarłych. Po Eucharystii, Polski Artystyczny Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna, wykona kilka pieśni do Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz o Wilnie.
 2. Rekolekcje wielkopostne organizowane przez naszą parafię:           
  Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych – od 6 do 8 marca;      
  Rekolekcje dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich – od 13 do 15 marca;        
  Rekolekcje parafialne „Misje Fatimskie” – od 18 do 25 marca;          
  Rekolekcje dla miasta „Na Progu Paschy” – od 9 do 12 kwietnia.      
  W najbliższy wtorek nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00! W tym czasie w katedrze odbywać się będą rekolekcje. W poniedziałek i w środę rekolekcje będą prowadzone w Domu Kultury „Słowianin”.
 3. Ćwiczenia Duchowne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w wielkopostne piątki - godz. 11.30, 17.30 i po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.40; GORZKIE ŻALE w wielkopostne niedziele - godz. 7.00 /bez kazania pasyjnego/ oraz o godz. 17.15 /z kazaniem pasyjnym/; Poranna modlitwa Kościoła, Jutrznia w dni powszednie Wielkiego Postu - godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. Podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w najbliższą środę, 8 marca o godz. 18.00, modlić się będziemy w intencji wszystkich niewiast z racji Dnia Kobiet.
 5. Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza, nasze prośby i podziękowania, przedstawiać będziemy Panu Bogu w najbliższy, drugi czwartek miesiąca, o godz. 18.00.
 6. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
 7. Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w formie weekendowej, na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 8. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym /wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki/. Dziękujemy również Fundatorom kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Na swoich fundatorów czekają jeszcze dwie ostatnie stacje, z których jedna już została zainstalowana.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by Wielki Post był dla Was czasem wejścia w przestrzeń ciszy, medytacji i doświadczenia osobowego spotkania z Bogiem, miłującym każdego człowieka Ojcem.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

 „Zapraszamy na Koncert Pasyjny pt. „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” przygotowany na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna pod tym samym tytułem. Koncert odbędzie się w ramach projektu XIV KATEDR w trzech świątyniach naszej Archidiecezji: w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie 10.03. (piątek) o godz. 20.00; w Kościele pw. św. Katarzyny w Goleniowie 11.03. (sobota) o godz. 19.00; w Kościele pw. św. Józefa w Stargardzie 12.03. (niedziela) o godz. 20.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.”

Udział w wydarzeniu biorą: Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie Koncertu Pasyjnego stanowi prezentacja multimedialna oparta na filmie „Pasja” Mela Gibsona.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Roman NIEBRZYDOWSKI, Zofia GRONIEWICZ, Halina ŁUKASZEWSKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-03-05 20:58
Wszystkich rekordów: