Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 24 grudnia 2016 16:37 wyświetleń: 1143

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25 GRUDNIA 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

„W 65 tygodniu lat - według proroctwa Daniela, w 194 olimpiadzie - według kalendarza greckiego, w 752 roku po założeniu miasta Rzymu, w 42 roku panowania Oktawiana Augusta, cesarza rzymskiego, gdy w całym świecie nastał pokój, zechciał Jezus Chrystus, wieczny Bóg i Syn wiecznego Ojca, świat uświęcić przez swoje błogosławione przyjście. Dlatego święcimy dziś narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa według ciała”.

 

  1. Dziś, w Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej katedrze sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i o godz. 21.00. W drugi dzień świąt Narodzenia Pana, w poniedziałek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Święte sprawujemy jak w każdą niedzielę (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00). Składane tego dnia na tacę ofiary są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
  2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: we wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów; w środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników, dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych; w piątek, 30 grudnia, zgodnie z tegorocznym  kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa.
  3. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny
    w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 18.00. W tym dniu, w sobotę 31 grudnia, będą również sprawowane Msze Święte o godz. 7.00, 11.00, 12.00, 17.00.
  4. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy Piekarzom z Cechu Rzemiosł Spożywczych ze Szczecina za dobroć i hojność serca w postaci smacznego pieczywa podczas tegorocznych śniadań roratnich w katedrze. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom i Organizatorom oraz Woluntariuszom kiermaszu bożonarodzeniowego a także wtorkowej wigilii dla ludzi bezdomnych, ubogich i samotnych – BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w świąteczne przygotowanie naszej katedry. 
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, na ten czas Bożego Narodzenia, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by Książe Pokoju – Jezusa, w Waszych sercach, rodzinach, środowiskach sąsiedzkich, zawodowych, społecznych oraz politycznych, poprzez Sakrament Pojednania i Komunią Świętą a także wzajemne przebaczenie, przeproszenie i pojednanie, znalazł swoje Betlejem.

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

      I.     „Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie, w Święta Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia br., w godz. od 10.00 do 18.00. Szczególnie zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym przy szopce i składaniu życzeń świątecznych pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana 25 grudnia, o godz. 15.00”.

    II.     „Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd do Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się w niedzielę, 1 stycznia 2017 r., o godz. 19.00. Koncert wykona Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Koncert poprzedzi Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga”.

  III.     „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym koncercie kolęd z różnych stron świata pt. „Betlejem w Szczecinie”, który odbędzie się 13 stycznia 2017 r. o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią m.in.: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O oraz Piotr Cugowski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 40, 60 i 80 zł - do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej”.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Jan SZYSZKO i Emilia RUCIAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … 

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2016-12-24 16:37
Wszystkich rekordów: