Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 23 października 2016 00:33 wyświetleń: 807

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ROKU

23 PAŹDZIERNIKA 2016 r.


 

 


W tym tygodniu patronują nam święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa, którzy według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską. Ich święto przypada w najbliższy piątek, 28 października.

 

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzieła misyjne Kościoła będziemy w tym tygodniu polecać Panu Bogu podczas codziennych różańcowych nabożeństw o godz. 17.30. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
  2. Studentów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.30. Punktem zbornym będzie wejście do katedry.
  3. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na kartach wypominkowych, obok imion zmarłych, w zaznaczonym miejscu wypisujemy adres zamieszkania osoby proszącej o modlitwę. Plan listopadowej modlitwy za zmarłych znajdziemy na plakatach oraz na odwrocie karty wypominkowej.
  4. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, a także ofiary składane z racji modlitwy wypominkowej, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za dar serca na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, który możemy składać w oznaczonych kopertach wyłożonych w kościele.
  5. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, życzymy nieustannego wzrostu i wytrwania w modlitwie, która dla chrześcijan jest zawsze czasem i miejscem spotkania z Panem Bogiem oraz doświadczeniem Jego bezwarunkowej i bezinteresownej miłości.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

  1. „Uprzejmie informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00. Z Kaplicy Głównej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja modlitewna za zmarłych. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., na Cmentarzu Centralnym przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Mszę Świętą o godz. 10.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, a o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz. Wypominki za zmarłych będą przyjmowane przez kleryków AWSD: na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie – od 29 października do 1 listopada; na Cmentarzu w Stargardzie i w Policach – 31 października i 1 listopada, w godz. od 9.00 do 17.00. Zmarli, wymienieni w wypominkach, będą powierzani Bogu w kleryckich modlitwach: 1 listopada – w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie; przez cały listopad – w kościele seminaryjnym”.
  2. Fundacja Veritas zaprasza w dniach 24-28 października br. na Tydzień Społeczny, który po 5 latach przerwy wraca w przestrzeń Szczecina. Hasłem Tygodnia jest pytanie: Quo Vadis? (dokąd idziesz?) Wśród zaproszonych gości są m.in.: dr Paweł Kowal, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Przemysław Nowacki, dr Jerzy Sieńko, dr Magdalena Ogórek, o. Maciej Zięba oraz o. Ludwik Wiśniewski. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 17.30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.tydzienspoleczny.pl oraz na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej”.
  3. Małżeństwo cywilne, osoby po rozwodzie żyjące w powtórnym związku, zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w Wisełce, od 4 do 6 listopada br. Zgłoszenia przyjmują Małgorzata i Cezary Uljasz - tel. 669 154 687, email: zgłoszenia@spotkaniaszczecin.pl”.

 

Katechezy Neokatechumenalne: Zapraszamy przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej do krótkiego świadectwa przybliżającego nam katechezy dla młodzieży i dorosłych, które od najbliższego tygodnia, we wtorki i piątki o godz. 19.00, będą głoszone w naszej katedrze dla całego dekanatu Szczecin-Śródmieście.

 

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Andrzej PEŁECHATY oraz Helena MIKULSKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .


  

utworzono : 2016-10-23 00:33
Wszystkich rekordów: