Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 12 października 2016 18:25 wyświetleń: 1087

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ROKU

2 PAŹDZIERNIKA 2016 r. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •we wtorek, 4 Xśw. Franciszek z Asyżu, założyciel Zakonu Braci Mniejszych i sióstr klarysek, a także trzeciego zakonu przeznaczony dla ludzi świeckich. Pod koniec życia otrzymał stygmaty ran Chrystusa. Zmarł 3 października 1226 roku. •w środę, 5 Xśw. Faustynę Kowalską, która prowadziła niezwykle bogate życie duchowe, obfitujące w różne dary mistyczne. Jej misja polegała na przypomnieniu światu prawdy o miłości miłosiernej Boga, przekazaniu nowych form kultu Miłosierdzia Bożego i zainspirowaniu odnowy religijnej w duchu tego nabożeństwa.w piątek, 7 XNMP Różańcowej, Święty Pius V ustanowił to wspomnienie, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571, które zostało wyproszone modlitwą różańcową.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30. Dodatkowo we wtorki i piątki różaniec dla dzieci w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 2. W październiku zapraszamy na nieszpory – wieczorną modlitwę Kościoła. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w katedrze, w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W niedziele o godz. 19.30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa o godz. 18.00. Prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana Msza Święta, możemy składać do skarbony.
 4. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 19.00 w katedrze.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.
 6. W następną niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski. Będzie to okazja do wsparcia edukacji młodych, uzdolnionych ludzi, pochodzących z ubogich środowisk.
 7. Katedralny chór Lutnia z okazji 60. rocznicy powstania będzie zanosił dziękczynną modlitwę podczas Mszy Świętej w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Po Mszy Świętej chór zaprasza na koncert w katedrze.
 8. Przygotowanie do Sakramentów Świętych.        
  Ośrodek Katechumenalny
  (prowadzą Siostry Jadwiżanki) – zgłoszenia:   
  - chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698766331),   
  - bierzmowanie, I spowiedź i I komunia dorosłych - s. Ewelina (tel. 693875529),        
  - przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) – od następnej niedzieli o godz. 11.00 (salka
  w nowej kanonii, s. Ewelina)
  Spotkanie inauguracyjne Ośrodka Katechumenalnego odbędzie się w naszej katedrze, w pierwszy wtorek października (04.10.2016 r.), na Mszy Świętej o godz. 18.00.     
  Przygotowanie w ramach katechezy szkolnej (prowadzą księża) – zgłoszenia:   
  - I komunia dzieci, dziś kończy się termin zapisów – kontakt: ks. Bartłomiej,    
  - bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ks. Michał (zapisy w zakrystii).
 9. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

10.Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, zgodnie z dzisiejszą liturgią słowa życzymy, aby wiara przeżywana jako osobista relacja z Jezusem, naszym Panem i Zbawicielem, prowadziła każdego z nas do naśladowania Mistrza w postawie służby.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Komunikaty Kurii Biskupiej:

 

1. „Zapraszamy pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących, na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w niedzielę, 9 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie”.

 

2. „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego, która odbędzie się 13 października br. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z Księżmi Biskupami z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej.”

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Janusza MICHALUKA, Józefa ALEKSANDRA, Kazimierza IZDEBSKIEGO. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

Dziś razem z nami modlą się Arkadiusz i Marzena Majka, którzy od 16 lat znajdują się na misji ewangelizacyjnej na Bałkanach. Po Mszach Świętych będziemy mieli okazję wesprzeć ich materialnie, by nadal mogli swoim życiem głosić Ewangelię Chrystusa ludziom oddalonym od Dobrej Nowiny.  


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2016-10-12 18:25
Wszystkich rekordów: