Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 12 października 2016 18:13 wyświetleń: 349

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ROKU

25 WRZEŚNIA 2016 r.


 


 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •we wtorek, 27 IXśw. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi; •w środę, 28 IXśw. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju, został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława; •w czwartek, 29 IXświęci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, ich imiona oznaczają odpowiednio – Michał „któż jak Bóg”, Gabriel „moc Boża”, Rafał „Bóg uzdrawia”; •w piątek, 30 IXśw. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą; •w sobotę, 1 Xśw. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

 

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na powakacyjne spotkanie jutro, w poniedziałek 26 września. Msza Święta wotywna o Duchu Świętym – godz. 18.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa o godz. 18.00. Prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana Msza Święta, możemy składać do skarbony.
 3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. W tym dniu Ksiądz Michał Mikołajczak oraz Pan Organista Michał Woźniak obchodzą swoje imieniny. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantów podczas Mszy Świętych o godz. 18.00.
 4. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowej modlitwy. Codziennie, przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30, będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych.
 5. Przygotowanie do Sakramentów Świętych.        
  Ośrodek Katechumenalny
  (prowadzą Siostry Jadwiżanki) – zgłoszenia:   
  - chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698766331),   
  - bierzmowanie, I spowiedź i I komunia dorosłych - s. Ewelina (tel. 693875529),        
  - przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) - w każdą niedzielę o godz. 11.00 (salka w nowej kanonii).         
  Spotkanie inauguracyjne Ośrodka Katechumenalnego odbędzie się w naszej katedrze, w pierwszy wtorek października (04.10.2016 r.), na Mszy Świętej o godz. 18.00.     
  Przygotowanie w ramach katechezy szkolnej (prowadzą księża) – zgłoszenia:   
  - I komunia dzieci - ks. Bartłomiej (zapisy w zakrystii),     
  - bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ks. Michał (zapisy w zakrystii).
 6. Siostry Jadwiżanki - Aleksandra, Ewelina i Teresa zakończyły posługę w naszej wspólnocie. W ich miejsce Matka Generalna zgromadzenia skierowała do naszej parafii s. Ewelinę i s. Katarzynę, które pośród nas serdecznie witamy i polecamy w modlitwie Panu Bogu.
 7. Ksiądz Arcybiskup przysłał do naszej parafii diakona Jakuba Suszyńskiego, który przez najbliższy rok będzie odbywał praktykę duszpasterską. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o diakonie Jakubie i o wszystkich, którzy wraz z nim przygotowują się do Sakramentu Święceń.   
 8. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, za zeszłotygodniowy dar serca na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, zgodnie z dzisiejszą liturgią słowa, życzymy wielkodusznej otwartości na Słowo Boże oraz wolności serc wobec dóbr tego świata.

 

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Komunikat Kurii Biskupiej:

„W środę, 28 września br., o godz. 15.00, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, będzie miała miejsce modlitwa, głównie w intencji pokoju na świecie”. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii, na Placu Orła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2016-10-12 18:13
Wszystkich rekordów: