Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 20 sierpnia 2016 23:24 wyświetleń: 594

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ROKU 21 SIERPNIA 2016 r.

 

Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
 
 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ROKU – 21 SIERPNIA 2016 r.

Maryjo, Królowo Polski – jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 24 sierpnia /wtorek/św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry; • 27 sierpnia /sobota/św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

 

  1. Tydzień, który rozpoczynamy, naznaczony jest szczególnym wstawiennictwem Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, a w piątek 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, będziemy modlić się jutro, tak jak zawsze, każdego 22. dnia miesiąca. Msza Święta w intencjach próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony usytuowanej na wprost wejścia od ul. Grodzkiej, zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  3. Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski, obchodzić będziemy w najbliższy wtorek, w kolejną niechlubną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Pamiętajmy, aby każdego dnia modlić się o pokój na świecie, wolność od bezbożnych i nieludzkich ideologii oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazizmu i komunizmu.
  4. W środę, 24 sierpnia, przypada święto Św. Bartłomieja, Apostoła, i zarazem dzień imienin naszego ks. Bartłomieja Bugajaka. Ks. Bartek przebywa obecnie na obozie harcerskim ale, pomimo jego nieobecności, zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Solenizanta, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Przypominamy, że każdego tygodnia w środy, modlimy się Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Również i w najbliższą środę zapraszamy do wspólnej maryjnej modlitwy oraz na wieczorną Eucharystię sprawowaną w intencjach nowennowych próśb i podziękowań.
  6. IX Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do katedry na ostatni już w tym roku koncert, w najbliższą sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: Józef Serafin – wybitny i znany na całym świecie polski organista oraz Szczeciński Chór Męski „Słowiki 60” i Jacek Kraszewski – jako dyrygent.  
  7. Kilkanaście tygodni temu pracom konserwatorskim poddaliśmy obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Od ponad dwóch tygodni w pracowni konserwatorskiej znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie dziwmy się więc, że w kaplicy maryjnej przez pewien czas, nie znajdziemy wizerunku Pani Jasnogórskiej. Pracom konserwatorskim poddane są również cztery ostatnie stacje drogi krzyżowej, z których jedna ma już swojego Fundatora.
  8. Za zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne, składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, które przeznaczamy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy otwartości serc na orędownictwo Maryi, naszej Jasnogórskiej Matki, Pani i Królowej, która nieustanne z Synem swoim nas jedna, Synowi swojemu nas poleca, która swojemu Synowi nas oddaje.
 
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 28 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.

 

 

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego Pana Wojewodę, śp. Piotra Janię – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

utworzono : 2016-08-20 23:24
Wszystkich rekordów: