Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 15 sierpnia 2016 14:46 wyświetleń: 565

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ROKU 14 SIERPNIA 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Roku


14 sierpnia 2016 R.

 

Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • dziś, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą, oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu; • w środę 17 sierpniaśw. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit; • w sobotę, 20 sierpnia – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji, potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką, zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

 

  1. Jerycho Różańcowe zaprasza dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 do Kaplicy Maryjnej na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z kontemplacją różańcową wydarzeń zbawczych.
  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu sprawujemy tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  4. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę o godz. 18.00. Po wspólnej modlitwie maryjnej wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony w nawie bocznej na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
  5. Wakacyjne terminy otwarcia biura parafialnego:  wtorki i czwartki – w godz. 11.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych i pilnych zapraszamy po Mszach Świętych do zakrystii.
  6. IX Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej katedry na przedostatni koncert wakacyjny w tym roku, w najbliższą sobotę o godz. 20.00.
  7. Kilkanaście tygodni temu pracom konserwatorskim poddaliśmy obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W minionym tygodniu do pracowni konserwatorskiej oddaliśmy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie dziwmy się więc, że w kaplicy maryjnej, przez pewien czas, nie znajdziemy wizerunku Pani Jasnogórskiej. Pracom konserwatorskim poddane są również cztery ostatnie stacje drogi krzyżowej, z których jedna ma już swojego fundatora.
  8. Za zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy otwartości serc na nieustanne orędownictwo Maryi Wniebowziętej.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

Zapraszamy do udziału w XXIV Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się od 23 do 25 sierpnia br. Pielgrzymka rozpocznie się 23 sierpnia br. Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po Mszy Świętej”.

 Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 28 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.”

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu Włodzimierza Piotrowskiego – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

utworzono : 2016-08-15 14:46
Wszystkich rekordów: